Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmy„PRZEKROJE” WYSTAWA GRAFIKI / ANNA KOCUR, IRENA KOCUR, MICHAŁ KOCUR, LIDIA KOCUR


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2019-11-30 10:39 -+


Serdecznie zapraszamy na wernisaż 6 grudnia 2019 roku do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów.

„PRZEKROJE” WYSTAWA GRAFIKI / ANNA KOCUR, IRENA KOCUR, MICHAŁ KOCUR, LIDIA KOCUR
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2019-12-06 godz. 18:00
do 2020-01-08

Miejsce:
Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Brak informacji.

Wystawa pt. „Przekroje” to pierwsza w Dworze Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach rodzinna wystawa grafik Michała Kocur i jego trzech córek: Lidii, Ireny i Anny, uczestników dorocznych wystaw gorlickiego środowiska plastycznego, członków Klubu Sztuki im. Alfreda Długosza w Gorlicach oraz Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie. Na wystawie prezentowany jest zbiór grafik z różnych okresów działalności plastycznej.

Michał Kocur – uprawiał grafikę w technice linorytu o tematyce cerkiewnej i pejzażowej oraz rysunek ołówkowy. Jego grafiki były prezentowane w kraju (Gorlice, Szymbark, Wysowa-Zdrój, Krynica-Zdrój) i za granicą (Bardejów, Tokio). Na wystawie prezentowane są jego cerkwie i krzyże łemkowskie, wykonane w technice linorytu.

Lidia Kocur – absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, uprawia grafikę w technice linorytu (o tematyce cerkiewnej i pejzażowej), monotypii i suchej igły. Jej prace prezentowane były w kraju (Gorlice, Szymbark, Wysowa-Zdrój, Nowy Sącz, Krynica-Zdrój, Zyndranowa, Zakopane, Siedlce, Ciężkowice, Świętochłowice, Kraków) i za granicą (Bardejów, Tokio). Laureatka nagrody Dyrektora Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów oraz dwóch wyróżnień przyznanych podczas Salonów Gorlickich za linoryty. Pracowała w zespole redakcyjnym Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki nad albumem „Grafika Polska 1950-2000 – laureaci nagród międzynarodowych”, animatorka zajęć plastycznych dla dzieci i dorosłych. Na wystawie prezentowane są jej abstrakcje wykonane w technice monotypii.

Irena Kocur – absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego, uprawia grafikę w technice monotypii o tematyce roślinnej i fotografikę. Jej prace były prezentowane w Gorlicach i Krakowie. Laureatka dwóch wyróżnień przyznanych podczas Salonów Gorlickich za zestawy fotografii i monotypii. Na wystawie prezentowane są jej hortensje i róże wykonane w technice monotypii.

Anna Kocur – absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, uprawia grafikę w technice linorytu (o tematyce cerkiewnej i ikonograficznej), monotypii i suchej igły. Laureatka dwóch wyróżnień przyznanych podczas Salonów Gorlickich za linoryty. Jej grafiki były prezentowane w kraju (Gorlice, Szymbark, Krynica-Zdrój, Wysowa-Zdrój, Nowy Sącz, Zakopane, Toruń, Warszawa, Gdańsk, Kraków) i za granicą (Bardejów, Druskienniki). Animatorka zajęć plastycznych dla dzieci i dorosłych. Na wystawie prezentowane są jej abstrakcje wykonane w technice monotypii.fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 5995542 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ