„RÓWNOLEGŁE” - MARIA STRZELECKA / MALARSTWO


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmy„RÓWNOLEGŁE” - MARIA STRZELECKA / MALARSTWO


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2022-10-22 21:15 -+


Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy: „RÓWNOLEGŁE” - MARIA STRZELECKA / MALARSTWO dnia 29 października 2022 (sobota) godz. 18.00 / foyer Kasztelu w Szymbarku.

„RÓWNOLEGŁE” - MARIA STRZELECKA / MALARSTWO
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2022-10-29 godz. 18:00
do 2022-11-30

Miejsce:
Kasztel w Szymbarku
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
podczas wernisażu wstęp bezpłatny – w innym terminie wg. cennika

W ramach wernisażu odbędzie się koncert formacji Opla (Piotr Bukowski - gitara, Hubert Zelmer - perkusja).

Maria Strzelecka
Doktor sztuk plastycznych. Absolwentka a obecnie wykładowczyni warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Malarka, ilustratorka, autorka filmów animowanych, gitarzystka basowa i wokalistka zespołów punkowych. Wielbicielka dalekiej Północy i całkiem bliskiego Beskidu Niskiego. Mama dwójki dzieci i opiekunka psa malamuta. Jej obrazy były wystawiane w Polsce, Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej, Danii oraz Norwegii. Laureatka nagrody publiczności na festiwalu sztuki „Passion for Freedom” w Londynie.
„Beskid bez kitu”, będący jej debiutem książkowym, otrzymał Nagrodę im. Ferdynanda Wspaniałego dla najlepszej książki dziecięcej wydanej w 2019 roku oraz nagrodę graficzną w konkursie Książka Roku 2020 Polskiej Sekcji IBBY.
www.mariastrzelecka.pl

Równoległe
Zbiór prac badających relacje między Naturą a Kulturą. Autorka bada zależności i napięcia powstałe na styku dwóch światów: świata istot czujących i świata istot myślących. W jej narracji zdarza się, że istoty myślące, często bywają nieczującymi.
Strzelecka pokazuje pozorną równoległość tych światów. W jej optyce równoległe przecinają się i krzyżują ujawniając ukryte sensy i humorystyczne zderzenia. Autorka bez sentymentalizmu, ostrą, realistyczną kreską, wychwytuje paradoksy ludzkiej natury. Tworzy opowieść o jednej zwierzęcej rodzinie, bez bariery wytworzonej przez człowieka, stawiającego swój gatunek na uprzywilejowanej pozycji. W obrazowaniu przyjmuje rolę naiwnego (a przez to niewinnego) obserwatora, który w wielkim lesie (dżungli) relacji międzyludzkich przygląda się, nie poucza ale zaprasza nas patrzących do spojrzenia na siebie z perspektywy dziecka. Ten ciekawy zabieg sprawia, że pojawia się lekkość, baśniowość i liryzm. Strzelecka w sposób czuły i pełen humoru (lecz nie ironii, która rani), opisuje naszą prawdziwą (zwierzęcą) naturę, a tym samym, otwiera nas na wybaczenie i zgodę na to, jacy naprawdę jesteśmy.
Anna Kaplińska - krytyczka filmowa, artterapeutka

Opla
Duet w składze Piotr Bukowski - gitara, Hubert Zemler - perkusja, tworzący muzykę eksperymentalną. Zespół znany jest między innymi ze współpracy w Mikołajem Trzaską i Andrzejem Stasiukiem.

https://www.youtube.com/watch?v=fAWVYTOCs84

https://www.facebook.com/oplaband/

https://opla.bandcamp.com/?fbclid=IwAR2GmWb-ve_aoUaNm5kvGFLgW0Zf2QPwKKvNE5jR1Ax_Ag6ST0UUJAoDfYs


Szczególne zaproszenie kierujemy do seniorów, gdyż rok 2022 został uznany przez Radnych Województwa Małopolskiego „Rokiem Seniora i Solidarności Międzypokoleniowej„.


#Kasztel w Szymbarku

fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 11390224 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.