STANY ZAPALNE / RZEŹBA, OBIEKT, INSTALACJA, GRAFIKA


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmySTANY ZAPALNE / RZEŹBA, OBIEKT, INSTALACJA, GRAFIKA


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2023-04-26 08:05 -+


Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy STANY ZAPALNE czwórki artystów związanych z Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie - Katarzyna Szarek, Anna Klonowska, Antoni Grabowski i Maciej Aleksandrowicz.

STANY ZAPALNE / RZEŹBA, OBIEKT, INSTALACJA, GRAFIKA
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2023-04-27 godz. 18:00
do 2023-05-23

Miejsce:
Kasztel w SzymbarkuKasztel w SzymbarkuKasztel w Szymbarku
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
podczas wernisażu wstęp bezpłatny w innym terminie wg. cennika.

Otwarcie wystawy odbędzie się we czwartek 27 kwietnia 2023 r. o godzinie 18.00 w oficynie dworskiej przy Kasztelu w Szymbarku. Wystawa prezentowana będzie do 23 maja br.

Stany zapalne są jak świeczki gotowe wybuchnąć światłem świadomości.
To wulkany myśli i pamięci. Budzą czujność. To energia talentu.
Gasi je tylko ukończone dzieło.
Andrzej Szarek


W wystawie biorą udział:
Maciej Aleksandrowicz
Antoni Grabowski
Anna Klonowska
Katarzyna Szarek


Maciej Aleksandrowicz
Profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyrektor Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Członek Zarządu Głównego Związku Polskich Artystów Plastyków. Studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz w Instytucie Historii Sztuki na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Laureat Stypendium Twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2008 i w 2019 r. Stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej na pobyt i badania sztuki w przestrzeni publicznej w USA. Uczestnik wielu wystaw. Organizuje i prowadzi warsztaty poświęcone sztuce w przestrzeni publicznej i site-specific. Wykłada na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Pracowni Projektowania Przestrzennego

Antoni Grabowski
Urodzony w Zakopanem w 1967 roku. Studiował na Wydziale Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1986-1991. W latach 1994-1995 był stypendystą DAAD (Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej) w Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie. Od 1992 roku pracuje, a od roku 2003 prowadzi Pracownię Rzeźby i Rysunku na Wydziale Architektury Wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, obecnie na stanowisku profesora uczelni.

Anna Klonowska
Absolwentka Wydziału Grafiki, Warszawskiej ASP, dyplom z Wyróżnieniem Rektorskim. Habilitacja w 2013 r., profesor akademicki. Prowadzi Pracownię Rysunku i Malarstwa I, II r. na Wydziale Grafiki, ASP w Warszawie. Zajmuje się głównie malarstwem, rysunkiem. Zrealizowała 19 wystaw indywidualnych, brała udział w 34 wystawach zbiorowych.

Katarzyna Szarek
Absolwentka zakopiańskiej „Szkoły Kenara”. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Jana Kucza. W 2007 r. w ramach stypendium Erasmus studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Atenach (Grecja). W 2008 r. obroniła dyplom z Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego. Obrona miała miejsce w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Pracuje na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2012 wykłada w Wyższej Szkole Artystycznej oraz w Warszawskiej Szkole Reklamy. W roku 2018 uzyskała tytuł doktora sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz za granicą.


#Kasztel w Szymbarku #Szymbark #Muzeum #Historia #Kultura

fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 11417073 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.