Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyV Jasielski Festiwal Nauki


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2017-10-12 21:24 -+


Jasielski Dom Kultury i Miasto Jasło zapraszają do udziału w V edycji Festiwalu Nauki, który odbędzie się 13 – 14 października br⋅w JDK.

V Jasielski Festiwal Nauki
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2017-10-13 godz. 09:00-14:00
do 2017-10-14 godz. 09:00-15:00

Miejsce:
Jasielski Dom Kultury
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Wstęp wolny.

Odwiedzający w tym czasie naszą placówkę, będą mieli okazję uczestniczyć w ciekawych eksperymentach i pokazach.

W tym roku poprowadzą je: Estrada Tyska (m.in. dla najmłodszych „Eksperymenty edukacyjne” – w Parku Miejskim), chorzowski Uniwersytet Rozwoju, ExploraPark – Park Nauki i Techniki z Wałbrzycha, EPML Spotters – Mielecki Portal Lotniczy, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie, Obserwatorium Astronomiczne przy I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle oraz 3D Universal Jasło. Nowością tegorocznego Festiwalu będzie pokaz łazików Magma i ReMy oraz przeprowadzenie symulacji misji marsjańskiej, przygotowanej przez ABM Space Sp. z o.o. z Torunia.

Festiwal Nauki, adresowany do uczniów wszystkich szczebli edukacji, jak również dorosłych, jest elementem programu „Jasło – Miasto Wiedzy”, którego celem jest promocja nauki poprzez zabawę. Podczas dwudniowej imprezy będzie można m.in. wziąć udział w pokazach „Magia kontra nauka”, „Pod napięciem”, „Operacja – segregacja”, poznać z bliska świat owadów (żywe okazy!), obserwować niebo w astronomicznej kopule, uczestniczyć w pokazie 3D „W drodze do gwiazd”. Festiwal będzie także okazją do poznania tajemnic druku 3D, uczestnictwa w grach logicznych i zapoznania się z interaktywnymi pomocami dydaktycznymi.

Festiwal Nauki potrwa dwa dni: w piątek 13 października, w godzinach od 9.00 do 14.00 – wstęp dla szkolnych grup zorganizowanych, od 14.00 do 17.00 – wstęp wolny. W sobotę, 14 października od godz. 9.00 do 15.00. – wstęp wolny.

(JDK)fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 6817529 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ