Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmy„WSPÓLNE ŚWIATY” - PIOTR & PIOTR WORONIEC / WYSTAWA RZEŹBY I MALARSTWA


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2022-11-01 03:03 -+


Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy „Wspólne światy” Piotra Worońca i Piotra Worońca juniora w sobotę 29 października 2022 o godzinie 18.00 do oficyny dworskiej przy Kasztelu w Szymbarku.

„WSPÓLNE ŚWIATY” - PIOTR & PIOTR WORONIEC / WYSTAWA RZEŹBY I MALARSTWA
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2022-10-29 godz. 18:00
do 2022-11-30

Miejsce:
Kasztel w SzymbarkuKasztel w SzymbarkuKasztel w Szymbarku
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
podczas wernisażu wstęp bezpłatny (w innym terminie wg. cennika)

Piotr Woroniec (ur. 14 lutego1955 w Giżycku) – polski rzeźbiarz. Absolwent Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie (obecnie w Woli Sękowej). Studiował polonistykę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie i Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie. W latach 1992-99 asystent scenografa w Teatrze Kreatur w Berlinie. Podstawowym materiałem twórczym Worońca jest drewno, które łączy z fragmentami metalowych części, włóknami, skórą, kamieniami. Jego prace wystawiane są w Polsce, jak również poza granicami kraju. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Mieszka i tworzy w Woli Sękowej.

Piotr Woroniec jr. (ur. 1981, Rzeszów)Absolwent Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom uzyskał w 2005 w pracowni malarskiej prof. zw. dr hab. Ireny Popiołek-Rodzińskiej. Obecnie wykładowca w Zakładzie Malarstwa rodzimej uczelni. Od grudnia 2014 pełni funkcje Prezesa Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Rzeszowskiego. W 2018 otrzymał tytuł doktora na Katowickiej Akademii Sztuk Pięknych w dziedzinie Sztuki Plastyczne pod opieką promotora prof. Janusza Karbowniczka. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach krajowych i zagranicznych.Wielokrotnie wyróżniany i nominowany do nagród.Laureat m in:
2020 – wyróżnienie honorowe w Konkursie „Obraz , Rysunek ,Grafika ,Rzeźba roku 2020, BWA Rzeszów2010 - Grand Prix na X Międzynarodowym Jesiennym Salonie Sztuki „Homo Quadratus Ostroviensis„, Ostrowiec Świętokrzyski2010 – Grand Prix w Przeglądzie „Wschód sztuki – Sztuka Wschodu” , Rzeszów2010 – I Nagroda XI Biennale Plastyki Krośnieńskiej - BWA Krosno2008 – I Nagroda Marszałka Województwa Podkarpackiego za obraz „Z podróży„, BWA Rzeszów.
Autor filmów, instalacji, Brał udział w wielu wystawach, plenerach, festiwalach interdyscyplinarnych oraz projektach międzynarodowych jako uczestnik, kurator i inicjator m.in. Europejski Stadion Kultury, cykliczne projekty Plac Sztuki w latach 2012-2014, Kultura od Kuchni- 2014/16 , Art&Science, Topografia wolności, Śląski Kafka, Szyb-art 2011/16, Mur-art 2015, UNESCO -art 2020.W 2014 otrzymał Stypendium Twórcze Marszałka Województwa Podkarpackiego. Autor kilkunastu indywidualnych wystaw .Swój udział zaznaczył również w kilkudziesięciu prestiżowych wystawach w kraju i za granicą.O swojej twórczości pisze„Wielowątkowy zamysł przedstawienia nurtujących mnie problemów to zderzenie wizji życiowej, treści i czystej artystycznej formy malarskiej. Poprzez taką koncepcję prawda o egzystencji dana jest w jednym akcie w sposób zmysłowy, wizualny. Człowiek z natury lubi odbicia. Dla mnie ważne są emocje i autentyczność„.


TAGI: Kasztel w Szymbarku Szymbark Muzeum Historia Kultura Piotr Woroniec

fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 10703573 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 7.1 °C Prędkość wiatru: 0 km/h Kierunek wiatru: 47 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ