Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyWystawa malarstwa i rzeźby „SPOTKANIE”


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2022-05-12 15:42 -+


Muzeum Regionalne w Jaśle ma zaszczyt zaprosić na pierwszą wystawę czasową w odnowionej siedzibie. Wystawa malarstwa i rzeźby „SPOTKANIE” prezentuje dwójkę znanych jasielskich artystów: Piotra Betleja i Bogdana Samborskiego.

Wystawa malarstwa i rzeźby „SPOTKANIE”
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2022-05-20 godz. 18:00
do 2022-07-30

Miejsce:
Muzeum Regionalne w Jaśle
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Brak informacji.

Wystawa to wzajemne przenikanie się dwóch sztuk plastycznych, dwóch środków wyrazu odpowiadających różnym wrażliwościom i osobowościom artystycznym. Jest to wystawa na wskroś jasielska, na której spotkają się z pewnością liczni jaślanie i jasielscy artyści, widzowie i bohaterowie prac.

Piotr Betlej
Artysta malarz. Urodzony w Jaśle, absolwent PLSP w Jarosławiu oraz Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie (kierunek rękodzieło artystyczne). Zajmuje się malarstwem i rysunkiem oraz rzeźbą, sztukatorstwem, ceramiką i dekoracją wnętrz. Od 2001 r. mieszka w Paryżu, gdzie z powodzeniem wystawia i zdobywa liczne wyróżnienia. Należy do kilku grup artystycznych: amerykańskiej EMOCJONALIŚCI, francuskiej BUISSONANCES i jasielskiej PLAJA. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Bogdan Samborski
Artysta, rzeźbiarz, nauczyciel, działacz na rzecz rozwoju sztuki w regionie Ziemi Jasielskiej. Urodzony we Wrocławiu, jest absolwentem ASP w Krakowie Wydział Rzeźby w pracowni prof. Mariana Koniecznego, Stefana Borzęckiego i Antoniego Bandury. Od ponad 30 lat tworzy i mieszka w Jaśle. Zajmuje się realizacją rzeźb w ceramice, kamieniu i brązie oraz medalierstwem.


TAGI: Muzeum Regionalne w Jaśle Jasło Muzeum Historia Kultura Piotr Betlej Bogdan Samborski

fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 9334539 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: -0.5 °C Prędkość wiatru: 3.4 km/h Kierunek wiatru: 161 °
Ciśnienie: 989 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ