Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyXV FESTIWAL GORLICKA JESIEŃ MUZYCZNA / KONCERT CHÓRU CANTORES CARVATIANI


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2021-10-20 13:19 -+


We wrześniu i październiku już po raz piętnasty zapraszamy Państwa na koncerty muzyki klasycznej w ramach Festiwalu Gorlicka Jesień Muzyczna, który na stałe wpisał się w tradycję kulturalną miasta. Nawet pandemiczne obostrzenia rok temu nie spowodowały odwołania koncertów.

XV FESTIWAL GORLICKA JESIEŃ MUZYCZNA / KONCERT CHÓRU CANTORES CARVATIANI
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
2021-10-29 godz. 18:00


Miejsce:
Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Brak informacji.

Festiwal gościł wykonawców najwyższej próby. Koncertowali tu wspaniali pianiści - zwycięzca Konkursu Chopinowskiego Kevin Kenner, Rafał Łuszczewski, Krzysztof Herdzin, Karol Radziwonowicz. Gorlicka publiczność mogła oklaskiwać znakomitą sopranistkę Olgę Pasiecznik, a także mistrzowskie interpretacje zespołów kameralnych – Tria Berolina, Trio jazzowego laureata nagrody Grammy Włodka Pawlika, Kwartetu Polskiego Deutche Oper z Berlina, Zespół Kameralistów Camerata Vistula, Fiacorda Ensemble ze Szwajcarii i związanego z miastem od niemal 30 lat Kwartetu Camerata. W ostatnich latach oferta Festiwalu powiększyła się o koncerty muzyczno-poetyckie. Był wspaniały spektakl „Leśmian” w wykonaniu artystów warszawskich i koncert poezji śpiewanej z Margo Promińską i trio jazzowym. Do udziału w Gorlickiej Jesieni Muzycznej zapraszany był też kilkakrotnie znakomity Chór Cantores Carvatiani pod dyrekcją Anny Cisoń.
W tym roku w ramach Festiwalu zaplanowane były dwa koncerty. Na jednym z nich w Ropie k/ Gorlic wystąpł Kwartet Camerata, który wykonał koncert z największymi przebojami muzyki klasycznej, na drugim publiczność usłyszy Chór Cantores Carvatiani z muzyką chóralną.

Koncert Chóru Cantores Carvatiani 29 października 2021 (piątek) o godz. 18:00
Miejsce - Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach


Chór mieszany pod dyrekcją Anny Cisoń - Połeć
Program:
Chór wykona m.in. kompozycje: M. Raczyńskiego, R. Twardowskiego, P.Jańczaka, M. Wawruka, M. Bogonia, S.Wiechowicza, R. Dubry, K. Nystedt„a, F. Biebl„a, S. Rachmaninow„a, Ch. Tin„a.


Wstęp na koncerty jest bezpłatnyOrganizatorzy:

Polskie Towarzystwo Muzyki Kameralnej

Gmina Ropa

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach

Biuro Koncertowe Haliny Promińskiej


TAGI: Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach Gorlice Muzeum Historia Kultura

fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 8070094 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ