Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmy„Zatrzymany czas” - wystawa muzealna


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2019-07-31 10:24 -+


„Zatrzymany czas” - czasowa wystawa muzealna bazująca na unikalnej kolekcji fotografii z początku XX wieku, autorstwa Edwarda Tarczyńskiego.

„Zatrzymany czas” - wystawa muzealna
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2019-08-02 godz. 18:00
do 2019-09-24

Miejsce:
Kasztel w Szymbarku
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Brak informacji.

Ekspozycję tworzyć będą plansze z reprodukcjami wybranych zdjęć oraz korespondująca z nimi aranżacja eksponatów związanych z czasem, miejscami i postaciami uwiecznionymi na fotografiach.

Edward Tarczyński - gorlicki adwokat, pasjonat fotografii, syn Feliksa Tarczyńskiego - aptekarza i burmistrza Gorlic w latach 1911 - 1916. Fotografie jego autorstwa stanowią unikatowy zbiór dokumentujący życie zamożnego, gorlickiego mieszczaństwa, od początku XX wieku do czasów dwudziestolecia międzywojennego, wiernie oddając jego atmosferę. Przedstawiają portrety osób związanych z politycznym i kulturalnym życiem Gorlic, pejzaże galicyjskich miejscowości, architekturę i sceny rodzajowe. Uwieczniają również obraz miasta, kompletnie zrujnowanego przez ostrzał artyleryjski, w czasie I wojny światowej.

Wystawa prezentowana będzie w oficynie dworskiej i foyer kasztelu w dniach:
2 sierpnia - 24 września 2019 r.

Wernisaż odbędzie się dnia: 2 sierpnia 2019 r. o godzinie 18.00.

Zapraszamy serdecznie!fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 5972402 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ