Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyALDO ROBERTO PESSOLANO ,,CHOPIN I WŁOSKIE INSPIRACJE JEGO MUZYKĄ’’ KONCERT FORTEPIANOWY


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2021-08-20 09:45 -+


Serdecznie zapraszamy w sobotę 21 sierpnia o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na koncert fortepianowy Aldo Roberto Pessolano. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

ALDO ROBERTO PESSOLANO ,,CHOPIN I WŁOSKIE INSPIRACJE JEGO MUZYKĄ’’ KONCERT FORTEPIANOWY
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
2021-08-21 godz. 18:00


Miejsce:
Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Bezpłatny.

Aldo Roberto Pessolano pochodzi z Salerno (Włochy). Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku lat 3. Studia gry solowej oraz kompozycji odbył pod kierunkiem G. Turaccio i M.R. Falzarano w Konserwatorium „G. Martucci” w Salerno, które ukończył z najwyższym wyróżnieniem.
Swoje umiejętności doskonalił u mistrzów związanych z Teatro Verdin in Salerno oraz Teatro San Carlo w Neapolu. Brał udział w mistrzowskich warsztatach muzycznych studiując pod kierunkiem sławnych pedagogów i artystów (H.Lachenmann,A.Lucchesini,A.Odone,A.Hintchev,G.Sanguinetti,P.Billoneand.G. Riccobono.).
Jako pianista i kameralista wygrał kilka znaczących konkursów muzycznych we Włoszech. Koncertuje zarówno jako solista oraz w duecie i jako członek zespołów kameralnych. Ma na swoim koncie występy w ramach prestiżowych festiwali muzycznych (Castle of Miramare - Trieste, Castle Udine, Auditorium Gazzoli w Terni, Sala Chopin w Neapolu, Teatro San Carlo, Filangieri Museum, Palazzo Zevallos Stigliano, Domus Arsforthe, Alessandro Scarlatti Association, Sorrento Festival etc). Ma nagrania radiowe i telewizyjne dla Vyolet Srls. Jego koncertów można posłuchać w Apple Music, Amazon Music,Youtube,Spotify,Deezerand Tidalando.

Program koncertu

• G. Sgambati (1841- 1914) - Toccata op. 18
• F. Chopin ( 1810 – 1849) - Andante spianato et Grande Polonaise Brillante Op.22

• A. Longo ( 1864 – 1945) - Etiuda „tercjowa” op. 35,

- “Chopiniana” n. 11

• C.-V. Alkan ( 1813 – 1888) - „Symfonia na fortepian solo „

- Allegro op. 39 n. 4

- Marche Funèbre op. 39 n. 5

- Menuet op. 39 n. 6

- Finale op. 39 n. 7Organizatorzy:

Fundacja „Inter-Art”
Włoski Instytut Kultury w Krakowie

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach


TAGI: Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach Gorlice Muzeum Historia Kultura

fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 7908290 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ