Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Ciekawostki Kolędowanie w JDK: Hejże ino dyna, dyna...


Źródło: Jasielski Dom Kultury  Dział: przeglad_mediow Dodano: 2017-02-01 20:40 -+


Zarówno najpopularniejsze, jak i mniej znane kolędy oraz pastorałki zabrzmiały podczas „Kolędowego Wieczoru”, zorganizowanego przez Koła Gospodyń Wiejskich Powiatu Jasielskiego i Jasielski Dom Kultury w niedzielne popołudnie, 29 stycznia br.

Kolędowanie w JDK: Hejże ino dyna, dyna...

I występujący, i publiczność bawili się przy tym tak dobrze, że ponad dwugodzinny program dobiegł końca niepostrzeżenie. 

- Miło gościć wspaniałych muzyków, artystów, ludzi, którym „coś w duszy gra” i chcą z nami pokolędować - mówił dyr. JDK Janusz Szewczyk, rozpoczynając kolędowy wieczór, którego inicjatorkami były - jak zaznaczył - Maria Kozłecka i Danuta Setlak.

Publiczność, wypełniająca po brzegi salę widowiskową JDK, oklaskiwała kolejno: Kapelę „Trzcinicoki” (Trzcinica), Męski zespół śpiewaczy z Cieklina (założony - jak wspomniał konferansjer - spontanicznie przez grupę mężczyzn lubiących sobie pośpiewać, a prowadzony przez organistę Grzegorza Litwę), który zrobił furorę wśród słuchaczy; zespół śpiewaczy „Z Notonia” (założony przy KGW w Samoklęskach); zespół śpiewaczy „Lisowianki” z Lisowa; zespół śpiewaczy „Dworzanie” z Łubna (działający przy KGW w Łubnie Szlacheckim i Łubnie Opacym); Zespół ludowy „Pogórzanie z Bieździedzy”; który zaprezentował przedstawienie z udziałem wiejskich kolędników; Regionalny Zespół Śpiewaczy „Liwoczanie” (działający przy Gminnym Centrum Kultury w Brzyskach), młodzieżowy zespół „Jeruzalem” (także z Brzysk), a na zakończenie - Kabaret ludowy „To i owo” (KGW Zarzecze), prowadzony przez Barbarę Rodak.

Prezentujące się na scenie JDK grupy, zarówno te znane od lat, będące laureatami licznych festiwali i przeglądów, jak i te początkujące, zostały bardzo ciepło przyjęte przez widownię, która nuciła razem z nimi ulubione kolędy i pastorałki, śmiała się niemal do łez z rozbrajających scenek i dowcipów, a po występach wszystkich gorąco oklaskiwała. W rolę konferansjera wcielił się Piotr Chojecki. Zapowiadał on poszczególne grupy, przybliżając ich historię, osiągnięcia i repertuar, a na zakończenie zaprosił wszystkich na kolędowanie w JDK za rok. GALERIA ZDJĘĆ⇒


TAGI:

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzySTATSTYKA:

Jesteś naszym 5658733 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ