Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Ciekawostki Podpisano umowę na budowę nowego odcinka drogi 992


Źródło: Powiat Jasło  Dział: przeglad_mediow Dodano: 2018-04-25 14:07 -+


W dniu 19 kwietnia br. w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie podpisano umowę partnerską na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 992 w Jaśle oraz remont dwóch dróg po stronie słowackiej.

Podpisano umowę na budowę nowego odcinka drogi 992

Stronę polską reprezentował Piotr Miąso, Dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, natomiast samorząd słowacki - Peter Kočiško, Dyrektor Zarządu i Utrzymania Dróg Regionalnych Kraju Preszowskiego.

W ramach zadania „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Jasło” powstanie około dwukilometrowy odcinek drogi od ronda im. A. Lazarowicza w Jaśle-Sobniowie do ronda im. ks. K. Wojciechowskiego w Jaśle-Żółkowie. W ramach prac przewidziano przebudowę i budowę skrzyżowań z innymi drogami publicznymi, budowę ścieżki rowerowej, budowę i przebudowę chodników, przepustów, odwodnień, oświetlenia ulicznego, przebudowę i budowę zjazdów.

Odcinek ten stanowi niezwykle ważny element systemu transportowego Miasta Jasła i Powiatu Jasielskiego. Inwestycja ta pozwoli usprawnić komunikację wewnątrz regionu i w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy funkcjonowania transportu publicznego. Głównym atutem będzie skrócenie czasu przejazdu przez Jasło w kierunku Nowego Żmigrodu i dalej do granicy ze Słowacją. Planowana wartość inwestycji, której projekt budowlany jest już gotowy, po stronie polskiej wynosi ponad 19 mln zł. Inwestycja wsparta będzie środkami unijnymi z programu Interreg V-A Polska Słowacja.

zdj. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego


TAGI: Podkarpacie Jasło Drogi

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzySTATSTYKA:

Jesteś naszym 8211561 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ