Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Ciekawostki „Trzy Kościoły – trzy historie”. Rowerowy rajd szlakiem sakralnych perełek


 Dział: przeglad_mediow Dodano: 2012-06-23 23:31 -+


Blisko pięćdziesięciu uczestników wzięło udział w sobotnim rajdzie rowerowym pod hasłem „Trzy Kościoły – trzy historie” zorganizowanym przez gminę Osiek Jasielski.

„Trzy Kościoły – trzy historie”. Rowerowy rajd szlakiem sakralnych perełek

Nie na czas, a po wiedzę przemierzyli ponad dwadzieścia kilometrów urokliwymi ścieżkami regionu upiększonego w sakralne perełki.

Turystyka rowerowa stanowi coraz bardziej popularny rodzaj aktywnego wypoczynków, stąd zrodził się pomysł, aby poprzez organizację rajdu rowerowego przebiegającego trasą zabytków sakralnych leżących na terenie gminy Osiek Jasielski promować jej historyczne walory.

Trasa biegła od kościoła drewnianego pochodzącego z XIV wieku w Osieku Jasielskim, Kościół drewniany z XVII wieku w Załężu i cerkiew prawosławną z XIX wieku w Pielgrzymce.

- Rajd ten nie miał charakteru szybkościowego, lecz nakierowany był na popularyzację historii i wielokulturowości gminy Osiek Jasielski. – mówi Mariusz Pykosz, wójt gminy Osiek Jasielski.

Czytaj dalej ?
ZOBACZ FOTOGALERIĘ?

terazJaslo.pl


TAGI: cieklin cieklinie narty historia narciarstwa cieklin-ski ciekliński cieklinka parafia cieklin dobrynia folusz

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzySTATSTYKA:

Jesteś naszym 8942754 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 24.2 °C Prędkość wiatru: 9 km/h Kierunek wiatru: 76 °
Ciśnienie: 979 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ