BOŻENA GRACIANO „TWARZOWISKO” - MALARSTWO, GRAFIKA, CERAMIKA, TKANINA


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyBOŻENA GRACIANO „TWARZOWISKO” - MALARSTWO, GRAFIKA, CERAMIKA, TKANINA


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2024-05-31 10:54 -+


Zapraszamy serdecznie w czwartek 27 czerwca o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów na wernisaż wystawy „Twarzowisko” Bożeny Graciano. Wystawa będzie prezentowana do 11 sierpnia br.

BOŻENA GRACIANO „TWARZOWISKO” - MALARSTWO, GRAFIKA, CERAMIKA, TKANINA

Data wydarzenia:
od 2024-06-27 godz. 18:00
do 2024-08-11

Miejsce:
Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
podczas wernisażu wstęp bezpłatny w innym terminie wg. cennika.

Artystka podejmuje temat kondycji współczesnego człowieka, jego zależności zarówno od siebie samego , innych ludzi, jak i zjawisk. Człowiek stojący po radosnej, witalnej afirmacji życia, również w jego ostatecznych przejawach przemijania i śmierci. Wystawa- próba dojścia poprzez sztukę - składowa dalekosiężnych dążeń człowieka, rdzenia odczytywania oraz utrwalania własnej tożsamości- do pozostawienia trwałego śladu po sobie, w sposób szczególny w bezpośrednim wyrazie ekspresji w pracach malarskich, graficznych, tkackich, rzeźbiarskich. „Twarzowisko” jest przykładem rytmicznej kompozycji twarzy powielanych w pionie i poziomie. Ukazuje tu relacje człowieka żyjącego w tłumie, w rytmie obowiązków, powtarzanych zdarzeń, spotkań...Dylematy moralne, piękno czy udręka miłości, codzienność życia, egzystencjalny niepokój, metafizyczny lek, przemijanie i śmierć przedstawiam w obrazach. W twarzy jest wyraz stanu duszy, grymas, wyrażenie uczuć, są emocje, informacje o drugim człowieku, każde drgniecie nastroju, ból, strach, radość, niepewność, gniew...Przykładem są graficzne portrety psychologiczne.


#Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach #Gorlice #Muzeum #Historia #Kultura

fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 11611943 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.