Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyMONIKA TARSA „ZASZCZYTY” / WYSTAWA MALARSTWA


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2022-05-03 14:00 -+


Zapraszamy serdecznie 13 maja o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na wernisaż wystawy malarstwa Moniki Tarsy zatytułowanej „zaSzczyty” . Wystawa będzie prezentowana do 8 czerwca br.

MONIKA TARSA „ZASZCZYTY” / WYSTAWA MALARSTWA

Data wydarzenia:
od 2022-05-13 godz. 18:00
do 2022-06-08

Miejsce:
Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
podczas wernisażu wstęp bezpłatny (w innym terminie wg. cennika).

Szczególne zaproszenie kierujemy do seniorów, gdyż rok 2022 został uznany przez Radnych Województwa Małopolskiego „Rokiem Seniora i Solidarności Międzypokoleniowej”.

Monika Tarsa – magister sztuki, absolwentka studiów magisterskich edukacji artystycznej z zakresu sztuk plastycznych w Instytucie Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie (1999 - 2004), studiów podyplomowych w zakresie reklamy i PR (2012-2013), studiów podyplomowych na Wydziale Sztuki UP w Krakowie, kreatywne przetwarzanie obrazu cyfrowego (2013).

Od 2000 roku pracuje jako nauczyciel – wykładowca malarstwa, rysunku, projektowania, reklamy, kompozycji, historii i teorii sztuki i oraz estetyki. Od 1997 roku członek gorlickiego środowiska plastycznego. Jej prace prezentowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych (min.: Kraków, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło, Lądek, Bardejov). Wyróżniona za zestaw prac fotograficznych na XIX Dorocznym Przeglądzie Twórczości Gorlickiego Środowiska Plastycznego. Autorka publikacji autorskich tekstów w kwartalniku „Estetyka i krytyka” Uniwersytetu Jagiellońskiego, min.: „Czas – pamięć – fotografia próba fenomenologicznej refleksji nad fotografią” oraz „Rzecz o malarstwie Wacława Taranczewskiego„. W swojej twórczości zajmuje się malarstwem, kolażem, fotografią poszukując sposobu prezentacji struktury koloru i faktury.

Malować takie góry to prawdziwy zaszczyt.
Cykl obrazów „zaSzczyty” powstał z połączenia malarskiej pasji i zachwytu nad górami. W górskiej tematyce staram się ująć struktury faktur i kolorów, przestrzeni obrazu i przestrzeni duchowej. Góry dla mnie to mistyka, tajemnica, wyobraźnia…to sztuka. Praca nad cyklem to łączenie przeżyć, doświadczeń, przestrzeni, duchowości, to swego rodzaju wyprawa w zachwyt i tajemnicę, spełnienie stwórczej potrzeby wobec siebie i wszelkiego poza sobą.


TAGI: Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach Gorlice Muzeum Historia Kultura

fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 8646504 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 23.4 °C Prędkość wiatru: 9.1 km/h Kierunek wiatru: 165 °
Ciśnienie: 977 hPa Wilgotność powietrza: 75.1 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ