STATEK – wystawa Michała Marka


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmySTATEK – wystawa Michała Marka


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2023-07-15 10:58 -+


Muzeum Regionalne zaprasza na wystawę malarstwa Michała Marka STATEK. Wystawę prezentującą obrazy z lat 2003 – 2023 oglądać będzie można do końca wakacji. Wernisaż z udziałem artysty odbędzie się w piątek 14 lipca o godzinie 18.00

STATEK – wystawa Michała Marka
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2023-07-15
do 2023-08-31

Miejsce:
Muzeum Regionalne w Jaśle
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Brak informacji.

Michał Marek (ur.1980 w Krośnie) to absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie, a następnie ASP we Wrocławiu im. Eugeniusza Gepperta, dyplom z malarstwa w pracowni prof. Aleksandra Dymitrowicza (2005). Od 2006 asystent prof. Janusza Jaroszewskiego w Katedrze Malarstwa na ASP we Wrocławiu. Doktorat w 2013. Od 2014 zatrudniony na stanowisku adiunkta. Malarz i rysownik. Twórca obrazów, rysunków i obiektów malarskich odwołujących się do szeroko rozumianej pamięci. Trzykrotnie nominowany do Nagrody Roku ZPAP za najlepszą wystawę. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, zorganizował kilkanaście wystaw indywidualnych.

Jasielska wystawa jest swoistym podsumowaniem ostatnich dwudziestu lat pracy twórczej artysty. Prace pochodzą z kilku cykli i pokazywane już były na wcześniejszych wystawach. Odnajdujemy więc kilka powracających motywów. Uderzają duże formaty, najwidoczniej lubiane przez autora, które w zestawieniu z przedstawionymi elementami, zazwyczaj dużo mniejszymi od sylwetki ludzkiej, a tutaj dużych rozmiarów, takimi jak mniszek lekarski, czy ryby sprowadzają widza do perspektywy mrówki, czy kijanki. Niezwykle sugestywne są prace mgliste jak wspomnienia, czy wręcz powidoki, gdzie ulotność i nieuchwytność obrazu wciągają nas w przestrzeń równie nieokreśloną jak czas nie wiadomo czy przeszły czy dopiero przyszły naszych nie do końca jeszcze uformowanych wrażeń i myśli. Jest też dialog z wielkimi mistrzami i ich dziełami. We wszystkim zachwyca mistrzostwo pracy malarskiej bawiącej się różnorodnością osiągniętych efektów. Wystawa intrygująca, wciągająca i trzymająca w swych objęciach, pozostaje w oczach i głowie zdecydowanie warta jest zobaczenia.


#Muzeum Regionalne w Jaśle #Jasło #Muzeum #Historia #Kultura #Michał Marek

fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 11269990 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.