„Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu


 Dział: kultura Dodano: 2023-05-23 09:54 -+


Rysowane, malowane, wyklejane, z gipsu, plasteliny, szkła, filcu i włóczki – wszelkiej maści nietoperze zawitały do Filii Bibliotecznej w Cieklinie.

„Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu

Razem z nimi przybyli członkowie i animatorzy z Krainy Podkowca i całkiem spora grupa widzów. Ciekawostki dotyczące życia nietoperzy przybliżył nam Piotr Firlej – przewodnik beskidzki i zarazem członek Polskiego Towarzystwa Przyjaciół „pro Natura” we Wrocławiu. Spotkanie wzbogaciły : wystawa filcowych nietoperzy pani Zofii Berezowskiej, witrażowe nietoperze i inne zwierzaki Tomasza Leśniaka, oraz prace złożone na konkurs „Nietoperz? Nie taki straszny!”. Ponadto można było zapoznać się ze zbiorami Muzeum, Narciarstwa w Cieklinie. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na spotkanie gościom, w szczególności ks. Franciszkowi Motyce – opiekunowi naszych cieklinskich nietoperzy:) oraz pani Izabelli Rzońcy – przedstawicielce Urzędu Gminy w Dębowcu

Wyniki konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!”
Prace konkursowe oceniało jury złożone z plastyków i animatorów działających w ramach projektu Kraina Podkowca” w składzie:
Agnieszka Bazylów
Barbara Jagiencarz – Starzec
Magdalena Kuś
Zofia Kuś
Patrycja Turska.

Przyznano nagrody w poszczególnych kategoriach:

Prace Plastyczne  kl. 0 – 3
I miejsce :
Jagoda Merkwa
Melania Brej
II miejsce:
Izabela Kusz
Milena Poliwka
III miejsce;
Lena Gronek
Karolina Cetnarowska

wyróżnienie:
Filip Dybaś
Gabriela Osika
Liliana Zoła

Prace przestrzenne  kl. 0 -3
I miejsce – Jan Głowacki
II miejsce – Martyna Poliwka
II miejsce – Aleksandra Wachel

wyróżnienie
Eliza Wilczak
Nadia Krupa
Nina Czarnecka

Prace Literackie kl. 0 – 3 przyznano 3 pierwsze miejsca:
Marlena Jaskółka
Maciej Kamiński
Michał Pawłowski

Prace plastyczne kl. 4 – 8
I miejsce – Alan Berkowicz
II miejsce – Marlena Klimkiewicz
II miejsce – Jolanta Kamińska

Prace przestrzenne kl. 4 – 8 przyznano 3 pierwsze miejsca:

Tomasz Jaracz
Michał Kiełbasa
Józef Leśniak

Prace literackie 3 pierwsze miejsca:
Antoni Byczek
Michał kiełbasa
Ksawery Szary

Dorośli:
I miejsce – Sabina Szary
II miejsce – Marta Poliwka
III miejsce - Jarosław Poliwka.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.


Łącznie na konkurs wpłynęło 71 prac. Przy ocenie prac jury zwracało szczególną uwagę na samodzielność wykonania, pomysłowość, ciekawe ujęcie tematu i ogólne wrażenie estetyczne. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Dębowcu, Krainę Podkowca i Gminną Bibliotekę Publiczną w Dębowcu.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w naszej imprezie.


Galeria zdjęć (28)

„Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu „Nietoperz? Nie taki straszny!” - rozstrzygniecie konkursu

#Filia Biblioteczna #Biblioteka #Cieklin #Dębowiec #Gminna Biblioteka w Dębowcu #

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 11248469 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.