STEFAN ŁABANOWSKI RECITAL „Johannes Brahms – Fryderyk Chopin: różne oblicza muzyki romantycznej„


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmySTEFAN ŁABANOWSKI RECITAL „Johannes Brahms – Fryderyk Chopin: różne oblicza muzyki romantycznej„


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2023-05-10 12:25 -+


Zapraszamy w piątek 19 maja o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na recital Stefana Łabanowskiego.

STEFAN ŁABANOWSKI RECITAL „Johannes Brahms – Fryderyk Chopin: różne oblicza muzyki romantycznej„
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
2023-05-19 godz. 18:00


Miejsce:
Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Ceny biletów: normalny - 10,00 zł ulgowy - 6,00 zł

Johannes Brahms – Fryderyk Chopin: różne oblicza muzyki romantycznej

Program koncertu:

Johannes Brahms
Sonata fis-moll op. 2
Allegro non troppo, ma energico
Andante con espressione – attacca:
Scherzo. Allegro
Finale. Introduzione. Sostenuto – Allegro non troppo e rabato

Fryderyk Chopin
Barkarola Fis-dur op. 60
Scherzo h-moll, op. 20
Walc Es-dur op. 18
Polonez As-dur op. 53

Stefan Łabanowski - urodził się w Krakowie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2002), w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego, pod którego kierunkiem odbył także studia podyplomowe. Ukończył również studia doktoranckie i w roku 2012 zrealizował w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, pod kierunkiem prof. Bronisławy Kawalli, doktorat w dziedzinie gry na fortepianie, uzyskując stopień doktora sztuki muzycznej.
Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Zajął I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Olsztynie, II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Gdańska Wiosna” w Gdańsku, III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. J. S. Bacha w Gorzowie, a w roku 1994, otrzymał I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym EPTA w Krakowie. Zajął II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Igora Strawińskiego w Champaign-Urbana (USA), a w 2004 roku zdobył I nagrodę oraz nagrodę specjalną na III Międzynarodowym Konkursie „Citta di Guardiagrele” (Włochy). Jest również finalistą XXVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Citta di Sulmona” (Włochy, 2003).
Koncertował w Polsce (m.in.: w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach, Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, a także w Łazienkach Królewskich i na Zamku Królewskim w Warszawie) oraz zagranicą (w USA, Francji, Niemczech i na Ukrainie). Występował również na festiwalach muzycznych.
Nagrał trzy albumy płytowe dla wytwórni Acte Préalable. Pierwszy album, wydany w roku 2010, jest światową premierą utworów fortepianowych Antoniego Stolpego (1851-1872), wybitnego, lecz niestety przedwcześnie zmarłego i zapomnianego polskiego kompozytora. Dzieła fortepianowe Antoniego Stolpego były także przedmiotem doktoratu Stefana Łabanowskiego. Drugi album, wydany w roku 2015, zawiera wybrane utwory Fryderyka Chopina. Trzeci album, wydany w roku 2015, to nagranie DVD na żywo z koncertu, na którym znalazły się dzieła W. A. Mozarta, R. Schumanna, F. Chopina, C. Debussy„ego, M. Ravela i S. Prokofiewa.
Jest również autorem kilku publikacji, wydanych przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie.
Wśród wielu nagród i stypendiów, które zostały mu przyznane, takich jak: Stypendium Fundacji Sztuki Dziecka I stopnia, Stypendium Fundacji Kultury Polskiej, Stypendium Kształcenia Artystycznego prezydenta Gdańska, Stypendium Ministra Kultury i Sztuki, na szczególną uwagę zasługuje Stypendium Twórcze Miasta Krakowa w dziedzinie muzyki, otrzymane w roku 1994. W 1995 roku została mu przyznana Nagroda Fundacji Kościuszkowskiej (Chicago, USA). Przez cztery lata (1992-1995) był stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, a w roku 1997 otrzymał Nagrodę Edukacyjną Miasta Krakowa. W roku 2009 zostało mu przyznane Stypendium Twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Galeria zdjęć (2)

STEFAN ŁABANOWSKI RECITAL „Johannes Brahms – Fryderyk Chopin: różne oblicza muzyki romantycznej„ STEFAN ŁABANOWSKI RECITAL „Johannes Brahms – Fryderyk Chopin: różne oblicza muzyki romantycznej„

#Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach #Gorlice #Muzeum #Historia #Kultura

fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 11612422 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.