Wystawa prac absolwentów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Sędziszowie Małopolskim


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyWystawa prac absolwentów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Sędziszowie Małopolskim


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2023-06-14 19:51 -+


Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie oraz artyści zapraszają na wystawę prac absolwentów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Sędziszowie Małopolskim. Wernisaż odbędzie się 23 czerwca 2023 r. o godzinie 19:00

Wystawa prac absolwentów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Sędziszowie Małopolskim
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2023-06-23 godz. 19:00
do 2023-09-02

Miejsce:
Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Wolny.

Iga Brej-Kozon
Absolwentka PLSP w Rzeszowie (matura 1987). Ukończyła studia na PWSSP we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem, ceramiką i rzemiosłem artystycznym. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Aktualnie prowadzi firmę „Pracownia ceramiki artystycznej Bi” w Cieklinie.

Jolanta Dąbrowska-Iskra
Absolwentka PLSP w Sędziszowie Młp. (matura 1977). Studiowała w ASP w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Prezentuje swoje prace na wielu wystawach, uczestniczy w licznych plenerach malarskich. Malarstwo i tkactwo to dziedziny sztuki, które stanowiły jednocześnie drogę zawodową autorki jak i pielęgnowany sposób na życie.

Krystyna Rączkowska-Kuźniarska
Absolwentka PLSP w Sędziszowie Młp. (matura 1978 w Rzeszowie). Po szkole pracowała jako dekoratorka a następnie instruktorka plastyki w gorlickim MOK. Od 1981 roku prowadzi działalność gospodarczą. Kilka lat temu po długiej przerwie powróciła do malowania i rysowania. Uczestniczyła w kilku wystawach, w tym w indywidualnej w BWA Gorlice oraz w Muzeum Narciarstwa w Cieklinie.

Ewa Sokołowska-Michna
Absolwentka PLSP w Sędziszowie Młp. (matura 1976). Od 10 lat zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem małych form użytkowych, między innymi wykonuje inspirowane historycznymi wyrobami firmy Faberge jaja wielkanocne, bombki bożonarodzeniowe oraz okazjonalnie biżuterię.

Dariusz Szenfeld
Absolwent PLSP w Sędziszowie Młp. (matura 1976). Po ukończeniu szkoły przez kilka lat pracował jako asystent scenografa w Zespole Filmowym „Iluzjon”. Od kilkudziesięciu lat prowadzi działalność gospodarczą i sklep z modelami do sklejania, które są jego pasją. Od kilku lat troszkę rysuje a rzadziej maluje.

Maria Wiktoria Trzeciak-Mostek
Absolwentka PLSP w Sędziszowie Młp. (matura 1978 w Rzeszowie) i Studium Pedagogicznego przy Politechnice Rzeszowskiej. Od kilkunastu lat zajmuj się głównie pracą twórczą. Uprawia malarstwo sztalugowe olejne i akrylowe, a także rysunek, pastel, akwarelę i techniki własne. Należy do Grupy Twórczej „Droga”. W swoim dorobku ma kilkanaście wystaw indywidualny i zbiorowych.

Renata Fiśkiewicz
Absolwentka PLSP w Sędziszowie Młp. (matura 1981 w Rzeszowie) oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecnie emerytka, której pasją i sposobem na życie stało się kilka lat temu dekorowanie pierników lukrem królewskim. W wolnych chwilach amatorsko zajmuje się fotografią.

Małgorzata Forystek-Hawrylik
Absolwentka PLSP w Sędziszowie Młp (matura 1977). Ukończyła Uniwersytet MCS w Lublinie (na kierunku geografia). Pracowała jako nauczycielka w Ropience oraz w Jaśle. Kilka lat temu wróciła do swojej pasji: malarstwa akrylowego. Brała udział w kilku wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Ewa Gajewska-Mec
Absolwentka PLSP w Sędziszowie Młp. (matura 1973). Ukończyła zaocznie Studium Kultury i Oświaty Dorosłych w Warszawie. Pracowała w Zakładowym Domu Kultury WSK Rzeszów, następnie w Galerii Sztuk Pięknych „BellArt” w Rzeszowie. Malarstwem zajmuje się od dziecka (akwarela, olej, akryl). Obecnie na emeryturze tworzy małe formy w różnych technikach.

Kazimierz Rochecki
Absolwent PLSP w Sędziszowie Młp. (matura 1980 w Rzeszowie). Studiował na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Sztuk Pięknych, kierunek malarstwo. Obecnie jest profesorem na tejże uczelni - prowadzi pracownię Witrażu i Szkła Artystycznego. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem, projektowaniem i realizacją witraży. Jest autorem obiektów o charakterze rzeźbiarsko-malarskim, instalacji i działań parateatralnych. W ostatnich latach zajmuje się także nowymi mediami, tworzy video-art i filmy o charakterze dokumentalnym.

Maria Motyka-Calikowska
Absolwentka PLSP w Sędziszowie Młp. (matura 1977). Ukończyła Politechnikę Krakowską na kierunku Budownictwo Wodne oraz studia podyplomowe z matematyki na UJ. Pracowała jako nauczycielka. Lubi muzykę, maluje w wolnych chwilach . Mieszka w Krakowie.

Piotr Warchoł
Artysta-malarz, absolwent PLSP w Sędziszowie Młp. (matura 1977). Od kilkudziesięciu lat uprawia malarstwo sztalugowe, głównie pejzaż. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w wielu krajach na całym świecie. W 2019 został wybrany „Osobowością Roku” w kategorii „kultura w powiecie stalowowolskim”. Swoje prace prezentuje na wystawach w Domu Kultury i Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli.

Krzysztof Wereński
Absolwent PLSP w Sędziszowie Młp. (matura 1980 w Rzeszowie). Studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie -Skłodowskiej w Lublinie oraz w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Form Przemysłowych. Studia podyplomowe - Politechnika Lubelska, Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Nauczyciel w Zespole Szkół Plastycznych w Lublinie, wykładowca w Lubelskiej Szkole Sztuki i Projektowania. Maluje, fotografuje, projektuje grafikę użytkową. Uczestniczył w wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach malarstwa i fotografii.


Galeria zdjęć (1)

Wystawa prac absolwentów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Sędziszowie Małopolskim

#Muzeum Narciarstwa #Iga Brej-Kozon #Jolanta Dąbrowska-Iskra #Krystyna Rączkowska-Kużniarska #Ewa Sokołowska-Michna #Dariusz Szenfeld #Maria Wiktoria Trzeciak-Mostek #Renata Fiśkiewicz #Małgorzata Forystek-Hawrylik #Ewa Gajewska-Mec #Kazimierz Rochecki #Maria Motyka-Calikowska #Krzysztof Wereński #Cieklin #Muzeum #Historia #Kultura

fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 11270213 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.