Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Z regionu Kinowe czwartki z Podkarpacką Kroniką Filmową w Rzeszowskich Piwnicach


 Dział: przeglad_mediow Dodano: 2022-10-26 23:32 -+


Zapraszamy do spotkania z bohaterami filmów dokumentalnych powstałych w ramach Podkarpackiej Kroniki Filmowej, programu wsparcia produkcji filmów dokumentalnych tematycznie związanych z kulturą i życiem społecznym Podkarpacia.

Kinowe czwartki z Podkarpacką Kroniką Filmową w Rzeszowskich Piwnicach

Program realizowany jest przez Podkarpacką Komisję Filmową ze środków Województwa Podkarpackiego od 2016 roku.
W obszernym katalogu znajdziemy filmy sięgające do historii, przedstawiające życie i nadzwyczajne osiągnięcia wybitnych postaci regionu, takich jak m.in. Franciszek Kotula („Swój nieznany”, reż. Roland Dubiel), Edward Janusz („Rzeszowskie janusze”, reż. Ilona Dusza Kowalska i Jakub Pawłowski), Aleksader Ładoś („Sprawy paszportowe”, reż. Roland Dubiel) czy tytułowy „Wieleżyński, alchemik ze Lwowa” (reż. Mariusz Bonaszewski).
Na uwagę zasługują także portrety przedstawicieli środowisk twórczych jak dokumenty o Barbarze Porczyńskiej, utalentowanej malarce („Mamalarka”, reż. Katarzyna Mazurkiewicz), Arkadiuszu Andrejkowie („Znowu są”, reż. Paulina Ibek), który znany jest z tworzenia tzw. deskali, czy o Jerzym Dyni („A kapela gra do końca”, reż. Roland Dubiel), popularyzatorze muzyki ludowej.
Zainteresowaniem wśród twórców cieszyły się również tematy społeczne, jak bieg rodziców dzieci chorych na mukowiscydozę Wielką Pętlą Bieszczadzką („Kilometry oddechów”, reż. Rafał Gużkowski), czy praca ratowników STORATu i ich psich podopiecznych, będących w stałej gotowości do poszukiwania i ratowania życia zaginionych („Fuks”, reż. Jakub Kowalczyk); czy tematy związane z życiem w dzikich zakątkach najpiękniejszych krain regionu: Bieszczad i Beskidu Niskiego („Płaje”, reż. Rado Barłowski, Łukasz Grudysz, „Wypasiony raj”, reż. Rafał Gużkowski).
Cykl „Kinowe czwartki z Podkarpacką Kroniką Filmową” organizowany we współpracy z Rzeszowskimi Piwnicami rozpoczynamy 27 października o 18:00 pokazem filmów „Znowu są” (reż. Paulina Ibek) oraz „Mamalarka” (reż. Katarzyna Mazurkiewicz). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Szczegóły kolejnych odsłon cyklu na stronach:
Więcej informacji ⇒
Więcej informacji ⇒
Spot reklamujący Podkarpacką Kronikę Filmową:
Więcej informacji ⇒


Galeria zdjęć (6) fot. Kinowe czwartki z Podkarpacką Kroniką Filmową

Kinowe czwartki z Podkarpacką Kroniką Filmową w Rzeszowskich Piwnicach Kinowe czwartki z Podkarpacką Kroniką Filmową w Rzeszowskich Piwnicach Kinowe czwartki z Podkarpacką Kroniką Filmową w Rzeszowskich Piwnicach Kinowe czwartki z Podkarpacką Kroniką Filmową w Rzeszowskich Piwnicach Kinowe czwartki z Podkarpacką Kroniką Filmową w Rzeszowskich Piwnicach Kinowe czwartki z Podkarpacką Kroniką Filmową w Rzeszowskich Piwnicach

TAGI: Film Podkarpacie Rzeszów Rzeszowskie Piwnice

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 10862842 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 6.1 °C Prędkość wiatru: 4.1 km/h Kierunek wiatru: 161 °
Ciśnienie: 967 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ