Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej   OK, rozumiem  

Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Z regionu Podpisano umowę na budowę nowego odcinka drogi 992


Źródło: Powiat Jasło  Dział: przeglad_mediow Dodano: 2018-04-25 14:07 -+


W dniu 19 kwietnia br. w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie podpisano umowę partnerską na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 992 w Jaśle oraz remont dwóch dróg po stronie słowackiej.

Podpisano umowę na budowę nowego odcinka drogi 992

Stronę polską reprezentował Piotr Miąso, Dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, natomiast samorząd słowacki - Peter Kočiško, Dyrektor Zarządu i Utrzymania Dróg Regionalnych Kraju Preszowskiego.

W ramach zadania „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Jasło” powstanie około dwukilometrowy odcinek drogi od ronda im. A. Lazarowicza w Jaśle-Sobniowie do ronda im. ks. K. Wojciechowskiego w Jaśle-Żółkowie. W ramach prac przewidziano przebudowę i budowę skrzyżowań z innymi drogami publicznymi, budowę ścieżki rowerowej, budowę i przebudowę chodników, przepustów, odwodnień, oświetlenia ulicznego, przebudowę i budowę zjazdów.

Odcinek ten stanowi niezwykle ważny element systemu transportowego Miasta Jasła i Powiatu Jasielskiego. Inwestycja ta pozwoli usprawnić komunikację wewnątrz regionu i w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy funkcjonowania transportu publicznego. Głównym atutem będzie skrócenie czasu przejazdu przez Jasło w kierunku Nowego Żmigrodu i dalej do granicy ze Słowacją. Planowana wartość inwestycji, której projekt budowlany jest już gotowy, po stronie polskiej wynosi ponad 19 mln zł. Inwestycja wsparta będzie środkami unijnymi z programu Interreg V-A Polska Słowacja.

zdj. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

 ~ podkarpatian: I super!!!

Odpowiedz Dodano: 2018-05-07 11:15:16
Najnowsze Wiadomości Kultura Sport

STATSTYKA:

Jesteś naszym 4051763 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.

Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.