Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Z regionu Uważajmy na złodziei!


Źródło: podkarpacka.policja.gov.pl  Dział: przeglad_mediow Dodano: 2021-06-25 21:50 -+


Policjanci poszukują sprawców kradzieży pieniędzy. Mieszkanka gminy Skołyszyn wpuściła do swojego domu dwie nieznane jej osoby.

Uważajmy na złodziei!

Przestępcy weszli do środka pod pretekstem sprawdzenia pieca centralnego ogrzewania. Po ich wizycie, 86-letnia kobieta stwierdziła brak swoich oszczędności.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek około godziny 9 w Lisowie. Na posesję pokrzywdzonej 86-latki weszła młoda kobieta z mężczyzną, pod pretekstem sprawdzenia czy zamontowany piec centralnego ogrzewania podlega wymianie. Para oszustów stosując podstępne metody wobec starszej kobiety, zdobyła także informacje na temat miejsca przechowywania oszczędności. Niestety po dłuższej rozmowie przestępcy opuścili posesję, a po ich wyjściu 86-latka stwierdziła kradzież swoich oszczędności.

Policja ostrzega przed wpuszczaniem do domów nieznanych osób. Jeżeli już do tego doszło, należy kontrolować ich zachowanie i cały czas te osoby obserwować. Potencjalni sprawcy podają różne preteksty, aby dostać się do mieszkania. Często po wejściu do środka, robią dużo zamieszania, pokazują różne przyniesione ze sobą przedmioty. Po odwróceniu uwagi, dokonują kradzieży i odjeżdżają.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego jasielskiej komendy policji apelują do kierujących pojazdami, którzy posiadają kamery samochodowe i w dniu 17 czerwca br. w godz. 8:00 – 10:00 mogły przemieszczać się na trasie Jasło-Skołyszyn; Skołyszyn-Biecz lub Siepietnica – Szerzyny, o kontakt pod nr tel. 47 8295 532 lub 47 8295 425. Pod wskazanymi numerami telefonu mogą kontaktować się osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie. Każda informacja nawet z pozoru błaha może przyczynić się do zatrzymania przestępców.


TAGI: Poszukiwani Policja Gmina Skołyszyn Lisów

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 8942719 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 23.3 °C Prędkość wiatru: 9.2 km/h Kierunek wiatru: 89 °
Ciśnienie: 979 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ