Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Z regionu Z Folusza do Nowego Żmigrodu


 Dział: przeglad_mediow Dodano: 2013-04-06 02:20 -+


21 marca 2013 r. Rada Powiatu w Jaśle podjęła uchwałę w sprawie przekształcenia Środowiskowego Domu Samopomocy w odrębną jednostkę organizacyjną Powiatu Jasielskiego.

Z Folusza do Nowego Żmigrodu

Mimo iż od 2 kwietnia b.r. będzie on działał w budynkach dawnego Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie, nadal pozostanie w strukturach Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. Wczorajszą uchwałą Radni zdecydowali, że od 1 października Dom ten przekształci się w samodzielną jednostkę organizacyjną, nad którą nadzór będzie sprawował Wojewoda Podkarpacki i Starosta Jasielski. Za przyjęciem uchwały głosowało 16 radnych, a 5 wstrzymało się od głosu.

Środowiskowy Dom Samopomocy to jednostka pomocy społecznej dziennego pobytu. Ukierunkowany jest na pomoc w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych i rozwiązywaniu codziennych problemów osób z zaburzeniami psychicznymi. Celem jego działalności jest stworzenie warunków społecznego wsparcia dla osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin. Podopieczni ośrodka nabędą i rozwiną umiejętności w zakresie czynności dnia codziennego i funkcjonowania w życiu społecznym, dzięki czemu osiągną oni większą samodzielność życiową Starosta Jasielski podkreślił, że dzięki swojemu położeniu będzie on służył wielu potrzebującym z Jasła i okolicznych gmin.

- Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie to kolejny krok w celu zapewnienia lepszych warunków potrzebującym. Wyremontowane i dostosowane do ich potrzeb budynki, wyposażone w nowoczesny sprzęt, dadzą im szansę na lepsze funkcjonowanie. Ważne jest też usytuowanie budynku, bowiem jest on położony w pobliżu parku, co umożliwi podopiecznym spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Każdy z nich będzie mógł prowadzić własną grządkę, gdzie posadzi własne rośliny. W przyszłości teren ten zostanie w pełni dostosowany do ich potrzeb. Usytuowanie placówki w Nowym Żmigrodzie daje możliwość lepszego komunikowania z gminami: Osiek Jasielski, Dębowiec, Tarnowiec, Krempna. Ponadto lokalizacja Domu umożliwia dobry dojazd z innych miejscowości powiatu nawet zimą, bo dobrze wiemy, że drogi prowadzące na Folusz w tym czasie często są nieprzejezdne. - powiedział Starosta.

źródło:
Starostwo Powiatowe w Jaślefb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 6013151 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ