Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Ciekawostki Narciarskim szlakiem im. Stanisława Barabasza


 Dział: przeglad_mediow Dodano: 2012-10-10 22:05 -+


22 września br. grupa 18 sympatyków cyklicznych spotkań Studni Kulturalnej JDK, pod kierownictwem przewodników PTTK: Tadeusza Wójcika i Adama Golenia, wyruszyła na rowerowy szlak prowadzący do Muzeum Narciarstwa w Cieklinie.

Narciarskim szlakiem im. Stanisława Barabasza

Trasa wiodła przez malownicze tereny Dębowca i obfitujące w lasy i rozległe sady owocowe okolice Józefowa i Cieklina. Po półtoragodzinnym „rajdowaniu” uczestnicy wyprawy dotarli do Muzeum Narciarstwa, gdzie mogli podziwiać ciekawą kolekcję sprzętu narciarskiego.

Gospodarz muzeum, pan Wiesław Czechowicz przedstawił historię narciarstwa i jego prekursorów. Wspomniał, że Cieklin nieprzypadkowo wybrano na miejsce zorganizowania tego typu placówki, bowiem tutaj w 1888 r. powstała pierwsza w Polsce narta, skonstruowana przez Stanisława Barabasza, architekta, malarza, nestora polskiego narciarstwa, pedagoga i myśliwego, autora wielu książek o tematyce łowieckiej. Czytaj dalej ?fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzySTATSTYKA:

Jesteś naszym 6036230 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ