Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Ciekawostki Promesa powodziowa dla powiatu na remont drogi z Jasła do Dębowca


 Dział: przeglad_mediow Dodano: 2013-03-01 08:18 -+


Powiat Jasielski otrzymał prawie 3,7 mln zł na odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku powodzi. 2 mln zł zostaną przeznaczone na odbudowę drogi powiatowej Jasło – Folusz, a 1,7 mln zł na likwidację osuwisk w Sowinie i Bączalu Górnym.

Promesa powodziowa dla powiatu na remont drogi z Jasła do Dębowca

Wręczenie promes odbyło się w 28 lutego 2013 r. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. W spotkaniu z samorządowcami z całego województwa brali udział Wiceminister Administracji i Cyfryzacji Włodzimierz Karpiński oraz Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz – Śmigielska.

- Z dzisiejszymi dotacjami Podkarpacie otrzymało od 2010 r. łącznie ponad 500 mln zł. To dzięki waszej gospodarności te środki zostały w pełni wykorzystane. To niezwykle ważne, bo wzmacnia współpracę samorządów z administracją centralną oraz pozwala w pełni realizować zasadę pomocniczości. ­– podkreślał minister Włodzimierz Karpiński.


Powiat Jasielski otrzymał dwie promesy na trzy zadania. Kwota 2 mln zł przeznaczona zostanie na odbudowę drogi Jasło – Folusz na odcinku z Jasła do Dębowca. Realizacja tego zadania jest jednym z etapów kompleksowej modernizacji tej drogi, wraz z rozpoczętą niedawno przebudową odcinka z Dębowca do Folusza.

Druga promesa na kwotę 1 mln 680 tys. zł dotyczy likwidacji dwóch osuwisk w Sowinie w ciągu drogi powiatowej Bieździedza – Sowina i w Bączalu Górnym przy drodze powiatowej Jareniówka – Jabłonica – granica województwa.

Środki niewykorzystane w ramach realizacji zadań określonych w promesach mogą zostać przeznaczone na realizację innych zadań.

­­- Myślę, że jest za co dziękować. Prawie 3,7 miliona złotych trafia tylko do powiatu jasielskiego plus to, co otrzymali wójtowie. Mam nadzieję, że przetargi wyjdą korzystnie i jeszcze z tych środków coś zostanie. ­­– powiedział po odebraniu promes Starosta Jasielski Adam Kmiecik.
Łączna kwota środków pochodzących z rezerwy celowej budżetu państwa przeznaczonych dla Podkarpacia opiewa na kwotę 77 mln zł. Otrzymało je 140 samorządów. 59,2 mln zł trafiło do gmin, powiatów i samorządu województwa na wsparcie na odbudowę infrastruktury komunalnej, natomiast 17,9 mln zł na likwidację osuwisk.

Inne artykuły związane z tym tematem:
– Przebudowa drogi Jasło-Folusz to już nie obietnice ?


Galeria zdjęć (3)

Promesa powodziowa dla powiatu na remont drogi z Jasła do Dębowca Promesa powodziowa dla powiatu na remont drogi z Jasła do Dębowca Promesa powodziowa dla powiatu na remont drogi z Jasła do Dębowca


fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzySTATSTYKA:

Jesteś naszym 5815085 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ