ADAM WYŻLIC / WYSTAWA MALARSTWA W GALERII SZTUKI DWÓR KARWACJANÓW W GORLICACH


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyADAM WYŻLIC / WYSTAWA MALARSTWA W GALERII SZTUKI DWÓR KARWACJANÓW W GORLICACH


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2023-11-08 13:50 -+


Już od 10 listopada br. będzie można obejrzeć w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach wystawę malarstwa Adama Wyżlica. Wystawa będzie prezentowana do 11 grudnia. Finisaż wystawy na który serdecznie Państwa zapraszamy odbędzie się w piątek 1 grudnia o godz. 18:00.

ADAM WYŻLIC / WYSTAWA MALARSTWA W GALERII SZTUKI DWÓR KARWACJANÓW W GORLICACH
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2023-11-10 godz. 18:00
do 2023-12-11

Miejsce:
Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
podczas wernisażu wstęp bezpłatny w innym terminie wg. cennika.

Adam Wyżlic - 1972 w Ostródzie. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytet Warmii i Mazur Olsztyn kierunek Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (dyplom w 2017 roku w pracowni Fotografii prof. Janusza Połom dyplom pt: „BALD TRIP – ZŁA PODRÓŻ” oraz Pracowni malarstwa dr Marzeny Huculak aneks do dyplomu ”K13” . oraz absolwentem studiów licencjackich na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w pracowni projektowania komputerowego prof. Piotra Obarka Dyplom pt: „POLITYKA” 2015 r.
Malarz, Grafik, Fotograf, Rysownik, Rzeźbiarz.
Twórczość artystyczną autor traktuje jako pasję. Tworzy nie tylko dla przyjemności. Za swój wielki skarb uważa publiczność, której sugestie są dla niego bardzo ważne, pozwalają na dynamiczny rozwój artystyczny. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych na Starym Mieście w Olsztynie poznał artystę, który uwielbiał malować tamtejsze kamieniczki, jak się później okazało był to Jan Przełomiec. Robił to niemal codziennie. Cenne uwagi malarza nakreśliły własną artystyczną drogę młodego adepta sztuki. Wtedy też powstały pierwsze prace. W 2014 roku, jedną, śmiałą kreską, stworzył postać o groteskowym wyglądzie. Następnie drugą, trzecią i kolejne… Tak powstała seria rysunków zatytułowana „Ludziki”. Dziś Adam Wyżlic ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych (m.in. w Ostródzie, Olsztynie, Dobrym Mieście, Szczytnie, Warszawie, Krakowie, Kwidzyń, Serocku, Orn2ecie, Kudowa Zdrój . ) i pięćdziesiąt zbiorowych, podczas których prezentował rysunek, malarstwo, grafikę, plakat i fotografię. Bierze udział w konkursach m.in. w BWA w Olsztynie na plakat „Rok Feliksa Nowowiejskiego” (2016) oraz udział X Olsztyńskie Biennale Sztuki - o medal prezydenta Olsztyna (2017) VIII Triennale malarskie z Martwa Naturą Konkurs malarski z martwą naturą BWA Sieradz, Przygodzickie Biennale sztuki RETROSPEKTYWA VOL2 2019. 14.MIĘDZYNARODOWY JESIENNY SALON SZTUKI” w BWA Ostrowiec Świętokrzyski 2019 r. , oraz w plenerach malarskich i fotograficznych. I nagroda Manewry fotografii WMSF blur 2015
Jest członkiem grup artystycznych:
- Areszt Sztuki Stowarzyszenie artystyczne 2023 r.
- Warmińsko Mazurskie Stowarzyszenie Fotograficzne BLUR. 2015
Nagrody:
Laureat Nagrody Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka „TALENTY ROKU 2023”


#Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach #Gorlice #Muzeum #Historia #Kultura #Adam Wyżlic

fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 11390810 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.