◄
Szanowni Państwo, mamy zaszczyt zaprosić Państwa na uroczyste otwarcie wystawy „Na skrzyżowaniu - ceramika, malarstwo i szkło”, które odbędzie się w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie dnia 19 lipca 2024 roku o godzinie 18:00.
Podczas tego wyjątkowego wydarzenia będziecie mieli okazję podziwiać prace trzech utalentowanych artystów: Ireny Igi Brej (ceramika), Bogdana Kozona (malarstwo) oraz Wiesława Czechowicza (szkło). Ich prace stanowią niezwykłe połączenie różnych technik i materiałów, tworząc unikalne dzieła sztuki.
Patronat honorowy nad wystawą objął Wójt Gminy Dębowiec, Pan Marcin Bolek, co dodaje naszemu wydarzeniu szczególnego prestiżu.
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym wydarzeniu kulturalnym, które z pewnością dostarczy wiele inspiracji i emocji.
Irena Iga Brej, artysta plastyk. Ukończyła studia na PWSSP, obecnej Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem, ceramiką i ogólnie rzemiosłem artystycznym. Ceramiką zajmuje się od 25 lat we wspólnie z mężem Bogdanem stworzonej pracowni ,,Bi”. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Swoje prace wystawiała również na wystawach indywidualnych.
Bogdan Kozon ur. 1965 r.
Studiował malarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu.
Dyplom z malarstwa uzyskał w 1991r. Miał kilkanaście wystaw indywidualnych w kraju.
Brał udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Ostatnio zajmuje się głównie malarstwem.
Warto również wspomnieć, że Bogdan był utalentowanym sportowcem. Zdobył wiele medali w zawodach pływackich, w tym aż 8 medali olimpijskich. W 1984 roku na Olimpiadzie w Nowym Jorku zdobył 4 złote medale, a w 1988 roku na Olimpiadzie w Seulu zdobył 1 srebrny medal i 3 medale brązowe.
Wiesław Czechowicz ur. 1970 r. Jest absolwentem PLSP w Miejscu Piastowym. W latach 1994-1997 pracował w Hucie Szkła w Jaśle w Pracowni Witraży. Wtedy zaczęła się jego przygoda ze szkłem. Jego fascynacja tym materiałem to ciągłe poszukiwanie ciekawych form uzyskiwanych za pomocą stapiania różnego rodzaju szkła i łączenia z innymi materiałami. Jego witraże można oglądać w kościołach w południowo-wschodniej Polsce. Miał wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą. W 2012 roku otrzymał honorowy tytuł „Zasłużony dla Kultury Jasielskiej” na wniosek Młodzieżowej Rady Powiatu Jasielskiego.
STATSTYKA:
Jesteś naszym 12420394 gościem.Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.