Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej   OK, rozumiem  

Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Z regionu 55-letnia oszustka trafiła do aresztu


Źródło: KPP Jasło  Dział: przeglad_mediow Dodano: 2017-03-08 13:18 -+


Jasielscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzewaną o oszustwa metodą "na przewałkę".

55-letnia oszustka trafiła do aresztu

55-letnia obywatelka Rumunii początkiem lutego oszukała w ten sposób pracownika stacji paliw na terenie Jasła. Zebrany do tej pory materiał dowodowy wskazuje, że kobieta mogła działać w ten sposób na terenie innych województw. Decyzją sądu podejrzana o to przestępstwo najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Sprawa miała swój początek w ubiegłym miesiącu. 1 lutego, około godz. 18, pracownik jednej ze stacji paliw powiadomił dyżurnego jasielskiej komendy o tym, że został oszukany. Z przekazanych informacji wynikało, że do sklepu weszła kobieta, która kupiła paczkę papierosów płacąc za nie banknotem dwustuzłotowym. Gdy sprzedawca wydał jej towar oraz resztę pieniędzy, kobieta nagle rozmyśliła się, twierdząc, że rezygnuje z zakupów. Oddała papierosy i poprosiła o zwrot pieniędzy. Następnie wykorzystała nieuwagę kasjera i oddając "resztę" zatrzymała dla siebie banknot o nominale 100 zł.

W rozwiązanie tej sprawy zaangażowani zostali policjanci wydziału kryminalnego jasielskiej komendy. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że kobieta mogła popełnić więcej takich oszustw na terenie województwa podkarpackiego. Na efekty ich działań nie trzeba było długo czekać. Podejrzaną w tej sprawie okazała się 55-letnia obywatelka Rumunii, która już wcześniej była karana za oszustwo. Kobieta została zatrzymana w minioną sobotę. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jej zarzutu oszustwa. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec zatrzymanej areszt tymczasowy na okres 2 miesięcy. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nadal zajmują się tą sprawą i ustalają okoliczności podobnych zdarzeń współpracując z innymi jednostkami Policji z terenu całego kraju. Niewykluczone, że podejrzana usłyszy kolejne zarzuty.

Osoby, które zostały oszukane w podobny sposób mogą kontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Jaśle pod nr tel. 13 443 83 10 lub 13 443 83 99.
pw


TAGI: Policja Jasło Oszustka KPP Jasło


Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport


STATSTYKA:

Jesteś naszym 4021927 gościem.
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.