Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej   OK, rozumiem  

Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Z regionu Bezpieczna droga do szkoły


Źródło: KPP Jasło  Dział: przeglad_mediow Dodano: 2017-09-10 00:55 -+


Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu kołowego i pieszego, zwłaszcza w pobliżu szkół.

Bezpieczna droga do szkoły

W początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej, policjanci będą prowadzić działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Od 4 września br., aż do zakończenia roku szkolnego droga do i ze szkoły jest stałym elementem w życiu dziecka. Dlatego też, wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni zadbać, by była bezpieczna. Poza policjantami i nauczycielem, to rodzicie i opiekunowie odpowiadają za swoje pociechy. Systematyczne rozmowy z dziećmi na temat zasad poruszania się po drodze, a przede wszystkim poprzez dawanie dobrego przykładu swoim zachowaniem, będą z pewnością miały wpływ na kształtowanie odpowiednich postaw i zachowań dzieci, jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy rodzicom, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 Ustawy prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych). Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni też pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach z zapiętymi pasami. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest zatem adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców, opiekunów i nauczycieli.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze, szczególnie w rejonie szkół, przedszkoli, placówek oświatowo-wychowawczych, oraz miejsc, gdzie grupują się dzieci i młodzież.

       Mamo, Tato – dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład!
       Nauczycielu – odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego!
       Kierowco – uważaj w pobliżu szkół, zdejmij nogę z gazu!

Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok!

Źródło: Biuro Ruchu Drogowego KGP/ KWP Rzeszów


TAGI: Bezpieczna Droga Policja Szkoła


Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

 ~ niepirat: A przez wiochy nadal walą ponad 90 km/h

Odpowiedz Dodano: 2017-11-14 11:05:48

 ~ piPOLAK: A mnie blokują pół roku bo piszę prawdę o ”nieudacznikach” z powiatowej czyli bezradnych władzach w dobie piractwa na każdym kroku

Odpowiedz Dodano: 2017-11-06 11:18:49

 ~ piPOLAK: dobrze że na chodniku nie było nikogo!!! KRAWĘŻNIKI DO KOLAN?

Odpowiedz Dodano: 2017-11-05 16:21:38

 ~ widzoncy pszes okna: i co? nadmierna prędkość i BUM koło celki. ile tam i koło szparu niebezpiecznych sytuacji. tam podobno i policjant z małopolski zahaczył rok temu bo zapier.... jak głupi, a choć policja była to nie ma wzmianki na stronie powiatu o wypadkach. rączka rączkę myje.

Odpowiedz Dodano: 2017-11-03 08:16:12

 ~ piPOLAK: pędzą 100? WIĘCEJ!!! dałem gazu za mercem i co? przy 99 odpuściłem gaz, a MERC BENZ oddalał się, więc jechał grubo ponad 100 km/h!!!

Odpowiedz Dodano: 2017-10-29 20:22:07

 ~ pirat: Pędzą przez Dębowiec 100 km/h. Policji brak. Pędzą przez Cieklin i Zarzecze jak wariaci. Czasem jakiś niebieski stoi. Ronda. Ronda spowalniają piratów

Odpowiedz Dodano: 2017-10-19 09:19:42

 ~ kierofcca i pieszy: Czy ktoś to czyta?

Odpowiedz Dodano: 2017-10-10 16:29:04

 ~ kieroffca i pieszy: TO DLACZEGO NIE MA CHODNIKA BAJDY - DĘBOWIEC? DLACZEGO TĄ DROGĄ PĘDZĄ IDIOCI OK.100 km/h, a policji brak? I to ma być bezpieczna droga? A dlaczego przez Józefów las jest 50, a wszyscy jeżdżą dużooooo szybciej i nawet ponad 100?! A PROGI ZWALNIAJĄCE np. w Dębowcu mogłyby załatwić problem prędkości de-bili w wysilonych złomach z zachodu? (Np. od górki ”pod Szostaczką” do cmentarza!)

Odpowiedz Dodano: 2017-09-21 16:17:59
Najnowsze Wiadomości Kultura Sport


STATSTYKA:

Jesteś naszym 4002724 gościem.
Poznaj nas RegulaminNeswetterLink⇒ © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.