Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Z regionu Wernisaż za nami - zapraszamy na wystawę


Źródło: magurskipn.pl  Dział: przeglad_mediow Dodano: 2016-08-03 20:16 -+


Za nami wernisaż otwierający wystawę „Życie we wschodniej Afryce”.

Wernisaż za nami - zapraszamy na wystawę

1 sierpnia 2016 roku o godzinie 11:00 na sali wystawowej w Ośrodku Edukacyjnym im. Jana Szafrańskiego w Krempnej zebrało się grono zaciekawionych osób, aby uczestniczyć w otwarciu wystawy. Oczywiście nie zabrakło pani Soňi Revickiej oraz towarzyszącego jej pana Andreja Nábožnego, dyrektora Muzeum w Stropkovie, dzięki któremu wystawa zdjęć i eksponatów z Afryki znalazła się w Magurskim Parku Narodowym. Autorkę wystawy oraz wszystkich przybyłych na początku przywitał zastępca dyrektora MPN Pan Jacek Borek. Następnie pani Soňia Revicka zaczęła swoją opowieść o tym jak znalazła się w Afryce. W przeciągu 5 lat żyła i mieszkała m.in. w Kenii, Etiopii, Ugandzie oraz w Tanzanii. Tam zapoznała się z życiem i zwyczajami tamtejszych mieszkańców. Pracując w organizacji humanitarnej pomagała potrzebującym.

Zdjęcia, które zaprezentowała pani Soňia pokazują m.in. afrykańską szkołę, ubogie domy, miejscowy targ. Autorka wystawy pokazując dane zdjęcia opowiadała krótkie anegdoty dotyczące każdej z sytuacji. Następnie pokazała eksponaty, które przywiozła ze sobą z Afryki do rodzinnego kraju - Słowacji. Zobaczyliśmy m.in. kolorową tacę na chleb, skórzaną torbę do przenoszenia jedzenia, instrumenty muzyczne, biżuterię wykonaną przez Masajów oraz kolorowe płótna – ubrania Masajów. Autorka wystawy ubrała dwie osoby w tradycyjne afrykańskie stroje.

Opowieści pani Soňi zostały nagrodzone gromkimi brawami. Zachęcamy do zwiedzania wystawy, która w Ośrodku Edukacyjnym im. Jana Szafrańskiego w Krempnej będzie prezentowana do 23 września. Wstęp wolny.fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 6013243 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ