Uroki Beskidu Gorlickiego w fotografii Andrzeja Piecucha


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmy



Uroki Beskidu Gorlickiego w fotografii Andrzeja Piecucha


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2019-05-01 13:28 -+


6 maja, w poniedziałek o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach odbędzie się oficjalne otwarcie nowej wystawy czasowej. Tym razem swoje fotograficzne prace zaprezentuje Andrzej Piecuch.

Uroki Beskidu Gorlickiego w fotografii Andrzeja Piecucha
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2019-05-06 godz. 18:00
do 2019-06-23

Miejsce:
Muzeum Regionalne PTTK im. Ignacego Łukasiewicza
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Brak informacji.

Autor ekspozycji jest gorliczaninem, wieloletnim aktywnym działaczem tutejszego Oddziału PTTK. Od lat zajmuje się inwentaryzacją zabytków powiatu. Pasjonuje się pieszą turystyką górską, fotografią i historią regionu. Jest także honorowym przodownikiem turystyki górskiej, przewodnikiem beskidzkim, górskim i terenowym oraz pilotem wycieczek. Andrzej Piecuch jest także autorem i współautorem licznych publikacji o regionie. W 2002 r. otrzymał wyróżnienie Mosty Starosty za wybitne osiągnięcia w dziedzinie propagowania, dokumentacji i opieki nad zabytkami ziemi gorlickiej, natomiast w 2006 r. dyplom marszałka województwa małopolskiego za wkład w rozwój i promocję turystyki w województwie małopolskim.

Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie przybliżające piękno i różnorodność tzw. Beskidu Gorlickiego.

Beskidem Gorlickim potocznie nazywa się zachodnią część Beskidu Niskiego, położoną na południe od Gorlic. Niektóre jego fragmenty są dziś najdzikszymi zakątkami polskich Karpat. W każdej miejscowości tego regionu na turystów czekają liczne zabytki, w tym te wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Niezapomnianych wrażeń dostarczają rozsiane, wspaniale zaprojektowane cmentarze z I wojny światowej. Częstym widokiem są też krzyże, kapliczki i figury przydrożne autorstwa ludowych kamieniarzy oraz artystów cechowych. W krajobrazie można jeszcze gdzieniegdzie wychwycić dawne łemkowskie domy zwane chyżami i ciekawe spichlerze. Na szczególną uwagę zasługują również atrakcje geologiczne. Są wśród nich jeziorka osuwiskowe np. Beskidzkie Morskie Oko w Szymbarku, stawki na osuwisku Czartoryje w Bodakach i na stokach Magurycza Dużego. Do niezwykle ciekawych należą objęte ochroną skały w rezerwacie „Kornuty” nad Bartnem, wodospady na potoku Wołosiec i jego dopływach w Dragaszowie – Ropicy Górnej. Można też podziwiać odsłonięcia fliszu karpackiego na rzece Ropie w Hańczowej i Łosiu oraz przełomowe odcinki rzeki Sękówki.

Na ekspozycji zaprezentowany zostanie ponadto przykład tzw. hieroglifu prądowego.

Wystawa „Uroki Beskidu Gorlickiego w fotografii Andrzeja Piecucha” dostępna będzie już od 1 maja w ramach Dni Otwartych Muzeum.

W dniach 1-5 maja w godz. 10.00 - 17.00 wstęp do Muzeum będzie bezpłatny.

Oba wydarzenia: wystawa oraz Dni Otwarte Muzeum są współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Miejskiego w Gorlicach.

Źródło: Muzeum Regionalne PTTK


#Muzeum Regionalne PTTK im. Ignacego Łukasiewicza #Gorlice #Muzeum #Historia #Kultura

fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 10887525 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.