„Axis mundi” - finisaż wystawy Zuzanny Kłapkowskiej


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci „Axis mundi” - finisaż wystawy Zuzanny Kłapkowskiej


 Dział: kultura Dodano: 2024-01-14 12:55 -+


W piątek wieczorem, 12 stycznia 2024 r. o godz. 18.00 w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie odbył się finisaż wystawy Zuzanny Kłapkowskiej pt. „Axis mundi”. Była to okazja, aby podziwiać prace młodej artystki, która eksperymentuje z różnymi technikami i materiałami.

„Axis mundi” - finisaż wystawy Zuzanny Kłapkowskiej

Zuzanna Kłapkowska jest studentką V roku Wydziału Malarstwa Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na wystawie zaprezentowała swoje prace z ostatnich trzech lat, które dzielą się na dwa etapy. Pierwszy to kompozycje abstrakcyjne, inspirowane naturą i jej kształtami. Drugi to formy przestrzenne, wykonane z papieru za pomocą origami lub wycinanek ludowych. Artystka wyraża w ten sposób swoje zainteresowanie sztuką papieru i ludową, a także szacunek dla jej prostoty i szczerości.

Finisaż był nie tylko okazją do oglądania prac Zuzanny, ale także do wysłuchania koncertu skrzypcowego Weroniki Sroki, która zagrała dwa utwory na skrzypcach. Był to miły akcent muzyczny, który podkreślił artystyczny charakter wydarzenia. Na zakończenie goście mogli skosztować poczęstunku, który zasponsorowała Gmina Dębowiec i sama artystka. Nie zabrakło też podziękowań dla Igi i Bogdana Kozon, którzy pomogli w organizacji wystawy.

Wystawa Zuzanny Kłapkowskiej pt. „Axis mundi” była ciekawym doświadczeniem dla miłośników sztuki, którzy mogli poznać twórczość młodej i obiecującej artystki. Była to także okazja do odwiedzenia Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie, które prezentuje bogatą historię i kulturę tego sportu w regionie.


Galeria zdjęć (5) fot. Konrad Czechowicz

„Axis mundi” - finisaż wystawy Zuzanny Kłapkowskiej „Axis mundi” - finisaż wystawy Zuzanny Kłapkowskiej „Axis mundi” - finisaż wystawy Zuzanny Kłapkowskiej „Axis mundi” - finisaż wystawy Zuzanny Kłapkowskiej „Axis mundi” - finisaż wystawy Zuzanny Kłapkowskiej

#Zuzanna Kłapkowska #Finisaż #Wystawa #Weronika Sroka #Muzeum Narciarstwa #Gmina Dębowiec #Cieklin #

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 11390762 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.