Daleko i blisko


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Daleko i blisko


Autor: DPS Folusz  Dział: kultura Dodano: 2015-10-21 11:48 -+


W dniu 16 października 2015 r. w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie odbył się wernisaż wystawy Bogusława Przepióry, mieszkańca Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

Daleko i blisko

Sam pomysł, aby artysta malarz mieszkający w naszym Domu, mógł szerokiej publiczności pokazać swe prace wyszedł od Pani Mirosławy Ślusarczyk z Cieklina.
Pan Wiesław Czechowicz – opiekun Muzeum Narciarstwa z wielkim entuzjazmem przyjął tą propozycję od pracowników DPS w Foluszu. I oto w piątkowy wieczór nastąpił ten czas gdy po Muzeum „rozbrzmiały nutki” pięknych polonezów, sonat i nastrojowych piosenek w wykonaniu, Pana Przemysława Sudyki, a Pan Wiesław Czechowicz wraz Panią Lucyną Michnal – p.o. Dyrektora Domu otworzyli wystawę „Daleko i blisko” artysty Bogusława Przepióry.
Malarzowi towarzyszyła siostra Renata oraz chrześniak Paweł. Na wernisaż przybyli okoliczni mieszkańcy gminy Dębowiec, kierownicy działów, pracownicy, koledzy i koleżanki z DPS w Foluszu, koledzy Pana Bogusława ze szkoły, ks. dziekan Franciszek Motyka, proboszcz z Parafii Folusz, ks. Robert Imbierowicz, sołtys wsi Folusz, Pan Tadeusz Mizerak, radny Rady Gminy Dębowiec - Pan Wiesław Pięta.
Pan Bogusław, mówił o swej twórczości z dużą tremą i skromnością. Mówił o tym, że czerpie wiele pomysłów od twórców rosyjskich oraz że Jego tęsknota za okolicami Biecza zostaje przelana na płótno. Pokazuje te okolice jak i tamte zabytki sakralne, ale te foluszowe widoki też bardzo Go inspirują. Kocha malować pejzaże i góry, zimowe widoki, ale nie stroni od namalowania zwierzaków, ptaków i martwej natury.
Pan Bogusław jako artysta poszukujący swej drogi w malarstwie, otrzymał mnóstwo ciepłych, pełnych uznania słów od zebranych na wernisażu gości, a trzeba zaznaczyć, że wśród zwiedzających nie zabrakło małych pasjonatów – kilkuletnich jak również profesjonalistów, np. Państwa Ireny i Bogdana Kozon z Cieklina - małżeństwo plastyków, absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu.

Zapraszamy do fotorelacji (Link ⇒) jak również do odwiedzenia wystawy „Daleko i blisko”.
Wystawa będzie dostępna do zwiedzania w galerii Muzeum do 30 grudnia 2015 roku.


#Bogusław Przepióra #DPS Folusz #Muzeum Narciarstwa #Daleko i blisko

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 11245004 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.