Dyskusja o książce Renaty Piątkowskiej pt. „Przygoda ma kolor niebieski”


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Dyskusja o książce Renaty Piątkowskiej pt. „Przygoda ma kolor niebieski”


Autor: Kotulak Sylwia  Dział: kultura Dodano: 2015-12-01 21:38 -+


W dniu 19-11-2015 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dębowcu odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Na spotkaniu 12 uczestników dyskutowało o książce Renaty Piątkowskiej pt. „Przygoda ma kolor niebieski”.

Dyskusja o książce Renaty Piątkowskiej pt. „Przygoda ma kolor niebieski”

„Przygoda ma kolor niebieski” to historia chłopca, w którego żyłach płynie cygańska krew. Tibor Surano mieszka z babcią, która opiekuje się chłopcem ponieważ rodzice chłopca zginęli w wypadku, gdy miał 4 lata. Tibor to małomówny i zamknięty w sobie chłopiec. Pewnej nocy babcię Tibora zabiera pogotowie. Chłopiec nie chce pójść do domu dziecka i postanawia się ukryć. Rankiem wychodzi z domu i wsiada do przypadkowego tramwaju, który wiezie go do zoo. Noce spędza w zagrodzie dla koni, a dnie, z nowo poznaną parą chłopcem o imieniu Kosma i jego siostrą Igą zwana Igłą. To właśnie w ich towarzystwie po raz pierwszy usłyszy od babci (którą odwiedzą w szpitalu) tajemniczą, rodzinną historię. Babcia wyjawa mu, że w domu znajduje się ukryty „skarb”. To bezcenne błękitne skrzypce przekazywane w rodzinie ojca Tibora, z pokolenia na pokolenie. Wykonali je najwięksi weneccy lutnicy. Może na nich grać tylko Cygan, prawdziwy z krwi i kości. „Tylko w cygańskich rękach rozpalą się, ożyją i urodzą muzykę”. Kiedy tylko Tibor bierze je w swoje ręce, okazuje się że mają one rzeczywiście wyjątkową moc. Chłopiec zrozumie, że dzięki magicznej muzyce może panować nad zachowaniem ludzi, a nawet zwierząt. Niesamowita historia, która opowiada o przyjaźni i poświęceniu. Dzieci, które wzięły udział w spotkaniu zgodnie powiedziały, że są pod wrażeniem przygód i pomysłowości Tibora.
Przy okazji spotkania dzieci przygotowały sałatkę owocową.
Kotulak Sylwia


Galeria zdjęć (3) fot. Kotulak Sylwia

Dyskusja o książce Renaty Piątkowskiej pt. „Przygoda ma kolor niebieski” Dyskusja o książce Renaty Piątkowskiej pt. „Przygoda ma kolor niebieski” Dyskusja o książce Renaty Piątkowskiej pt. „Przygoda ma kolor niebieski”

#Biblioteka #Dębowiec #DDK #Gmina #Renata Piątkowska #Kotulak Sylwia

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 11611041 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.