Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZEKAZYWANIA NIEPRAWDZIWYCH TREŚCI!


Źródło: Urząd Gminy w Dębowcu  Dział: wiadomosci Dodano: 2021-10-09 17:41 -+


W związku z pojawieniem się nieprawdziwych informacji rozpowszechnianych przez mieszkańca miejscowości Dębowiec odnośnie „Składowiska śmieci w Dębowcu” czy też „Spalarni śmieci” uprzejmie zawiadamiamy, że Gmina Dębowiec podjęła działania związane z budową zaplecza dla Zakładu Gospodarki Komunalnej w Dębowcu wraz z Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZEKAZYWANIA NIEPRAWDZIWYCH TREŚCI!


Przesłanką wyżej wymienionej inwestycji jest fakt, że ZGK w Dębowcu jako jedyny zakład w Powiecie Jasielskim nie posiada zaplecza gospodarczo – sanitarnego i od wielu lat boryka się z problemami braku w/w pomieszczeń.

Ponadto Gmina Dębowiec jako jedna z trzech gmin w Powiecie Jasielskim nie posiada PSZOK-u, który jest obowiązkowym elementem gospodarki odpadami w każdej gminie (gminy Powiatu Jasielskiego powyższą instalację zrealizowały już kilka lat temu). Planowany do realizacji PSZOK w Dębowcu będzie odwzorowaniem PSZOKU, który został wybudowany w centrum miejscowości Nowy Żmigród wśród gęstej zabudowy mieszkalnej.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie można raz w tygodniu
w określonych godzinach oddać następujące frakcje:

  ● papier i makulatura (w tym tektura, odpady opakowaniowe z papieru i tektury),
  ● szkło (w tym szkło bezbarwne i kolorowe),
  ● tworzywa sztuczne (w tym odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych),
  ● metal (w tym odpady opakowaniowe z metali),
  ● tekstylia,
  ● przeterminowane leki i chemikalia,
  ● zużyte baterie i akumulatory,
  ● odpady niebezpieczne,
  ● zepsuty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
  ● odpady wielogabarytowe (np. meble),
  ● odpady budowlane i rozbiórkowe,
  ● zużyte opony,
  ● odpady zielone pochodzące z prac wykonywanych we własnym zakresie z ogrodów przydomowych w tym: trawa, liście, gałęzie z przycinania drzew i krzewów, wyłącznie w postaci zrębek o wielkości nie przekraczającej 50 cm, części roślin, przy czym nie mogą zawierać resztek jedzenia, ziemi i kamieni,
  ● popiół paleniskowy,
  ● odpady opakowaniowe wielomateriałowe,
  ● odzież,

Niezależnie od tego odbiór odpadów od mieszkańców będzie dalej odbywał się na dotychczasowych warunkach tj.

 ● w miesiącach listopad – marzec – raz w miesiącu,
 ● w miesiącach kwiecień – październik – dwa razy w miesiącu,
 ● wielkogabaryty – dwa razy w roku.

Odnosząc się do zarzutów w piśmie skierowanym do mieszkańców Dębowca (nadawca nieznany), zwracamy szczególną uwagę na fakt, że w/w inwestycja nie ma nic wspólnego ze składowiskiem śmieci czy też spalarnią śmieci. Treści zawarte w piśmie są nieprawdziwe, nierzetelne i powodują niepotrzebne poruszenie i dezinformację wśród mieszkańców.

Wyraźnie należy podkreślić, że zaplecze sanitarno – gospodarcze dla ZGK oraz PSZOK będą obiektem budowlanym spełniającym najwyższe standardy ochrony środowiska. Nie będzie to składowisko ani magazyn śmieci, a obiekt ten będzie dedykowany czasowemu zgromadzeniu wybranych rodzajów poszczególnych frakcji i niezwłocznemu przekazaniu do dalszego zagospodarowania uprawionym podmiotom.

Uspokajając Państwa nastroje chcielibyśmy również zapewnić, że do dębowieckiego PSZOK-u nie będą przywożone żadne odpady z okolicznych gmin i jeszcze raz stanowczo potwierdzam, że nie powstanie tam żadne składowisko, ani spalarnia odpadów.


Urząd Gminy w Dębowcu


Galeria zdjęć (3) fot. Urząd Gminy w Dębowcu

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZEKAZYWANIA NIEPRAWDZIWYCH TREŚCI! INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZEKAZYWANIA NIEPRAWDZIWYCH TREŚCI! INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZEKAZYWANIA NIEPRAWDZIWYCH TREŚCI!

TAGI: Urząd Gminy w Dębowcu. Śmieci Spalarnia Śmieci PSZOK

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 8942805 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 24.7 °C Prędkość wiatru: 8.2 km/h Kierunek wiatru: 97 °
Ciśnienie: 979 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ