Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Koncert Śpiewaj Wiaro


 Dział: kultura Dodano: 2012-10-29 23:29 -+


W niedzielę misyjną 21 X w naszym kościele odbył się kocert scholi dziecięco młodzieżowej z okazji roku wiary, pod hasłem "Śpiewaj wiaro!" Schola zaprezentowała się w bogatym składzie instrumentalnym: gitary, djembe, flety proste, przeszkadzajki.

Koncert Śpiewaj Wiaro

Wystąpili też zaproszeni "goście": Janusz Kowalski - akordeon, Grzegorz Litwa - keyboard, Marcin Iskrzycki - klarnet. Schola wykonała pieśni i piosenki religijne poświęcone Matce Bożej, św. Michałowi Archaniołowi, bł. Janowi Pawłowi II i inne utwory religijne. Pojawiły się utwory w języku hebrajskim i częściowo włoskim. W koncercie uczestniczyli licznie parafianie na czele z rodzinami młodych wykonawców. W czasie koncertu schola zbierała ofiary pieniężne na zakup pelerynek, ale do ich pozyskania jeszcze chyba nie tak krótka droga.

Koncert połączony był z rozstrzygnięciem konkursu różańcowego dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy wykonali ok 60 różańców w różnych technikach i z użyciem różnych darów przyrody i innych ciekawych przedmiotów. Główne miejsca zajęli: I miejsce - Kacper Spólnik - różaniec z ziemniaków, II - Zofia Setlak - różaniec z "czapeczek" żołędzi połączonych kolorową plasteliną, III - Gabriel Rzońca - różaniec z masy solnej, oraz Mateusz Świątkowski - różaniec z żołędzi połączonych metalowym łańcuszkiem. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy.

Parafia Cieklin


Galeria zdjęć (3)

Koncert Śpiewaj Wiaro Koncert Śpiewaj Wiaro Koncert Śpiewaj Wiaro


fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 7184737 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ