Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa


Autor: Wiesław Czechowicz  Dział: wiadomosci Dodano: 2013-02-11 18:12 -+


W niedzielę 10 lutego 2013 r. odbył się II Międzynarodowy Etnograficzny Rajd Narciarski Śladami prof. Romana Reinfussa, który zakończył się w Skansenie w Szymbarku.

Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa

Uczestnicy rajdu mieli do wyboru dwie trasy. Pierwsza z nich wiodła z Łosia, gdzie odbyło się także zwiedzanie Zagrody Maziarskiej, przez Suchy Wierch do Skansenu w Szymbarku. Trasę tą uczestnicy dzielnie pokonali na nartach biegowych, były też „odpoczynki”, tak żartobliwie nazwano upadki narciarzy. Drugą trasę pokonano z Gorlic, przez Blich, Ropicę Polską do Skansenu w Szymbarku. Tą trasę pokonywano na nartach i pieszo. W grupie kilkunastu osób które wybrały się pieszo była córka prof. Romana Reinfussa Pani Krystyna Reinfuss-Janusz.

Wszyscy uczestnicy Rajdu, a było ich ok 100 osób, spotkali się w Skansenie w Szymbarku, gdzie czekał na nich gorący posiłek. O godzinie 15.00 w Kasztelu rozpoczęło się spotkanie narciarzy z Krystyną Reinfuss-Janusz, córką profesora, która wygłosiła prelekcję na temat „Wędrówki i badania terenowe Profesora R. Reinfussa”.

Następna prelekcja którą wygłosiłem ja piszący te słowa dotyczyła początków narciarstwa na świecie i w Polsce. Prezentacja którą przygotowałem specjalnie na to spotkanie składała się z trzech części: Początki narciarstwa na świecie, początki narciarstwa w Polsce i informacje o Muzeum Narciarstwa i Cieklinie. W drugiej części prezentacji gromkie brawa nastąpiły po obejrzeniu filmu przedstawiającego postać Stanisława Barabasza pt. „Ojciec polskiego narciarstwa”. Dużym zainteresowaniem uczestników, którzy zadawali też pytania, cieszyła się część prezentacji o naszej miejscowości. Poza prezentacją multimedialną przygotowałem na prośbę organizatorów mini wystawkę starego sprzętu narciarskiego z kolekcji naszego muzeum nart.

Na zakończenie mogliśmy obejrzeć zdjęcia z rajdu, sprawiło to nam wiele radości. Spotkanie zakończyło się około godziny 17:00. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo i wstępnie zaproszono wszystkich za rok na III Międzynarodowy Etnograficzny Rajd Narciarski Śladami prof. Romana Reinfussa.

Dziękuję Panu Leszkowi Brzozowskiemu, kierownikowi Skansenu Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku za zaproszenie na to tak wspaniałe i sympatyczne spotkanie narciarskie.

Więcej zdjęć z rajdu na www.gorlice.art.pl ⇒


Galeria zdjęć (26)

Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa Promocja Cieklina na II Międzynarodowym Etnograficznym Rajdzie Narciarskim Śladami prof. Romana Reinfussa

TAGI: Narty Szymbark Cieklin Gorlice Muzeum Narciarstwa Skansen Wsi Pogórzańskiej prof. Roman Reinfuss Leszek Brzozowski Krystyna Reinfuss-Janusz

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

 ~ Contessa: Naprawdę fajna impreza-dobrze,że coś dzieje się w naszym regionie i jest to organizowane bezpłatnie.Nie wszyscy jednak potrafią to docenić,a szkoda. Zapału w dalszej pracy... Pozdrawiam ciepło...

Dodano: 2013-02-20 12:59:21 Odpowiedz

 ~ narciarz: Super spotkanie i rajd

Dodano: 2013-02-13 08:07:58 Odpowiedz

 ~ Alicja: i dla organizatorów II Międzynarodowego Etnograficznego Rajdu Narciarskiego Śladami prof. Romana Reinfussa i dla Wiesława Czechowicza za bardzo interesującą prelekcję o historii narciarstwa i ciekawych miejscach w okolicach Cieklina Ci,co nie byli - niech żałują bo ja byłam,bigos jadłam,grzańca piłam i wspaniale się bawiłam - tylko żałuję,że wraz z narciarzami nie przeszłam szlaku - a zdjęcia pokazują ile śmiechu i radości mnie ominęło.Muszę nauczyć się jeździć na nartach!!!

Dodano: 2013-02-11 17:59:30 Odpowiedz
Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 9343254 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 6.3 °C Prędkość wiatru: 4.8 km/h Kierunek wiatru: 276 °
Ciśnienie: 984 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ