Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Cieklinie uczą się i bawią


 Dział: wiadomosci Dodano: 2013-04-13 20:03 -+


Śledząc internetową stronę cieklińskiego przedszkola widzimy jak dzieci aktywnie spędzają czas. Nauczycielki starają się aby podczas pobytu w przedszkolu nie tylko bawiły się ale poprzez zabawę uczyły i poznawały otaczający ich świat.

Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Cieklinie uczą się i bawią

W ubiegłą środę udały się do pobliskiego Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie. Dzieci dowiedziały się kilku istotnych faktów odnośnie powstania muzeum jak i historii powstania nart. Historia początków narciarstwa i fakt wykonania pierwszych w Polsce nart przez stelmacha z Cieklińskiego dworu, został opisany w pamiętnikach Stanisława Barabasza - późniejszego prekursora narciarstwa na Podhalu. Muzeum mogło powstać, dzięki pozyskaniu kolekcji rodziny Kusibów. W prezentowanych zbiorach znajdują się narty oraz akcesoria narciarskie od czasów ich powstania, aż do dni współczesnych, jak również dokumenty związane z tematyką narciarską.

5 kwietnia cieklińskie przedszkole odwiedził TEATR LALEK PINOKIO, który zaprezentował spektakl pt. "Jak Karolek został papieżem". Była to niezwykła opowieść o chłopcu, którego dziś znają ludzie na całym świecie. Spektakl ukazywał jego dzieciństwo , lata młodości oraz drogę do kapłaństwa i wybór na stolicę Piotrową. W trakcie spektaklu mały Karolek zadawał dzieciom wiele ciekawych pytań. Wspólnie z animatorami dzieci tańczyły i śpiewały. Na uwagę zasługują również duże, ręcznie wykonane kukiełki, które cieszyły się dużą popularnością.

Natomiast z okazji nadejścia wiosny założyły w sali kącik przyrody, w którym pojawiły się rośliny posadzone przez dzieci. Zadaniem dzieci jest codzienne opiekowanie się roślinami znajdującymi się w kąciku przyrody, co polega głównie na dostarczaniu roślinom wody niezbędnej im do wzrostu. Zadanie to ma na celu zwrócenie uwagi dzieci na konieczność opiekowania się roślinami oraz uświadomienie dzieciom co jest niezbędne do wzrostu roślin.

Przed Świętami Wielkanocnymi przedszkole zostało udekorowane różnego rodzaju ozdobami kojarzącymi się bezpośrednio ze świętami. W większości ozdoby wielkanocne wykonane zostały przez same dzieci jednak wykonanie niektórych z nich wymagało pomocy pań nauczycielek. Gotowe dekoracje przyozdobiły przede wszystkim hol przedszkola co przybliżyło dzieciom ideę świąt Wielkanocnych.


Galeria zdjęć (17)

Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Cieklinie uczą się i bawią Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Cieklinie uczą się i bawią Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Cieklinie uczą się i bawią Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Cieklinie uczą się i bawią Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Cieklinie uczą się i bawią Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Cieklinie uczą się i bawią Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Cieklinie uczą się i bawią Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Cieklinie uczą się i bawią Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Cieklinie uczą się i bawią Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Cieklinie uczą się i bawią Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Cieklinie uczą się i bawią Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Cieklinie uczą się i bawią Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Cieklinie uczą się i bawią Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Cieklinie uczą się i bawią Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Cieklinie uczą się i bawią Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Cieklinie uczą się i bawią Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Cieklinie uczą się i bawią

TAGI: Gminne Przedszkole w Cieklinie Zofia Biernacka Renata Poliwka Monika Jawor Świętami Wielkanocnymi

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

 ~ ja: na plus

Dodano: 2013-04-18 12:29:44 Odpowiedz

 ~ lola:

Dodano: 2013-04-17 08:40:36 Odpowiedz
Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 9343211 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 6.1 °C Prędkość wiatru: 6.1 km/h Kierunek wiatru: 161 °
Ciśnienie: 984 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ