Straż pracuje w dzień i w nocy


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Straż pracuje w dzień i w nocy


Autor: Marek Mlicki  Dział: wiadomosci Dodano: 2012-03-18 12:42 -+


Jak co roku na wiosnę strażacy z Cieklina i okolicznych miejscowości maja pełne ręce roboty przy gaszeniu wypalanych starych traw. Wczoraj około godziny 23 straż pożarna z Cieklina wyjechała do gaszenia traw na Sieniawie.

Straż pracuje w dzień i w nocy

Dzisiaj także ktoś podpalił trawy i około godziny 14 znowu musieli wyjechać do pożaru na Józefowie. Wraz z OSP z Woli Cieklińskiej przeprowadzili akcję gaszenia. Ten pożar udało się szybko i sprawnie stłumić ale strażacy musieli użyć oprócz tłumic także wody.
Ten pożar był groźny dla kierowców i okolicznych domów. Kłęby dymu zasłoniły drogę powiatową Jasło - Folusz i zmuszały kierowców do zatrzymywania się. Około godziny 18 straż z Cieklina znowu musiała interweniować na swoim terenie. Po szybkim ugaszeniu ognia, podczas powrotu do remizy dostają wezwanie na Pagórek i szybko udają się na miejsce pożaru. Akcja była bardzo trudna bo ogień szybko się rozprzestrzeniał ponieważ był siły wiatr ale po dłuższym czasie udaje się opanować pożar. Na miejsce zjechały się okoliczne jednostki i wszyscy wspólnymi siłami ugasili szalejący żywioł. Lecz nie długo po powrocie bo około 22 strażacy znów pojechali do wezwania tym razem na granice Pagórka i Osobnicy. Powierzchnia pożaru była bardzo duża a porywisty wiatr bardzo utrudniało gaszenie. Jednostka musiała użyć tzw szybkiego natarcia beż którego raczej nie dali by sobie rady. Akcja trwała ponad godzinę, brało w niej udział około 6 jednostek. Zaraz po zakończeniu akcji, nasi strażacy dostali wezwanie do miejscowości Folusz wraz z jednostką z Woli Cieklińskiej udali się na miejsce pożaru i tam też musieli użyć wody żeby zwalczyć ogień. Do remizy wrócili po północy.

Wypalanie traw jest groźne dla ludzi i zwierząt, niszczy środowisko. Kiedy wreszcie dotrze to do świadomości podpalaczy?.

OSP Cieklin


Galeria zdjęć (5)

Straż pracuje w dzień i w nocy Straż pracuje w dzień i w nocy Straż pracuje w dzień i w nocy Straż pracuje w dzień i w nocy Straż pracuje w dzień i w nocy

#Cieklin #OSP #Pożar #Straża #

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

 ~ ttty: do póki ktoś nie ucierpi to ci głupi podpalacze łąk będą dalej je wypalac. szacynek dla strażaków

Dodano: 2012-03-28 12:45:50 Odpowiedz

 ~ xxx: Jak się jest na jakiejś górce, to gdzie nie sięgnąć okiem widać płonące pola. Niejeden podpalacz już odniósł obrażenia a nawet zginął i co - i niczego nie nauczyło. Nawet przy tak porywistym wietrze jak wczoraj ktoś podpalił łąki. Głupota ludzka jest jednak nieograniczona. OGROMNE PODZIĘKOWANIA DLA STRAŻAKÓW.

Dodano: 2012-03-22 09:05:08 Odpowiedz

 ~ Szogun: Heh te zdjęcia nawet fajnie wyszły

Dodano: 2012-03-20 10:38:35 Odpowiedz

 ~ do zocha m: "arz"aż ty chyba też ten komentarz napisałeś po wypiciu 07, nie wiem czy by mi się chciało cały dzień tak za friko gonić po polach

Dodano: 2012-03-19 20:51:47 Odpowiedz

 ~ cccc: faktycznie, mądre podejście do sprawy. Niech się pali, ważne żeby nie pili! Litości...

Dodano: 2012-03-19 20:35:22 Odpowiedz

 ~ zocha m : brawo przy okazji coś zrobią a nie siedzą za remizom i piją 07 tak trzymać arz pokłony bije

Dodano: 2012-03-19 14:47:23 Odpowiedz
Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 11612581 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.