11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec


Źródło: FB Gmina Dębowiec  Dział: wiadomosci Dodano: 2021-11-12 16:56 -+


11 listopada to jeden z najpiękniejszych dni w historii Polski. Obchodzimy w nim Narodowe Święto Niepodległości.

11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec

W tym dniu wspominamy wydarzenia z 1918 roku. Dla nas obecnie jest to dzień radosny. To dzień wolności jednakże musimy pamiętać o chwilach bolesnych, dziesiątkach trudnych lat, które okupione krwią i męczeństwem naszych przodków przyniosły szczęśliwy dla Narodu Polskiego finał. Ojczyzna odzyskała niepodległość. Spod pręgierza zaborców, okupiona setkami tysięcy ludzkich istnień, Polska pojawiła się z powrotem na mapach Europy i świata.
Dzisiaj po 103 latach zebraliśmy się na placu sanktuaryjnym aby uczcić ten dzień wolności. Po uroczystej Mszy Świętej w Bazylice, przemaszerowaliśmy alejkami pod pomnik upamiętniający Żołnierzy Armii Krajowej. Śpiewając Hymn Polski zapewne każdy z Nas czuł się dumnym Polakiem. To też hołd złożony wszystkim poległym. Nie tylko mieszkańcom Dębowca i Okolic, ale wszystkim Polakom walczącym o Niepodległość. Złożenie kwiatów w tym dniu jest symbolem szacunku i uznania Bohaterów. PAMIĘTAJMY! Pamiętajmy każdego dnia o tym, że jesteśmy wolni. Że nikt nie odbiera nam radości życia. Mamy swój język polski, granice Państwa. To tutaj urodziliśmy się i zawsze będziemy Polakami.
Dzisiejsze czasy to także czasy trudne. Wydarzenia na świecie niech będą dla nas drogowskazem, że jako naród wolny mamy można by powiedzieć wszystko. Cieszmy się wolnością i przekazujmy kolejnym pokoleniom, że w zgodzie i miłości do bliźnich jesteśmy silni, aby nigdy nie doświadczyć już wydarzeń z przeszłości.
Dziękujemy Wszystkim obecnym za udział w Obchodach Święta Niepodległości. Dziękujemy Księżom za odprawienie Mszy w intencji Ojczyzny, Pocztom Sztandarowym, Gwardii, delegacjom szkół wraz z Dyrektorami, Stowarzyszeniom, Gościom oraz Mieszkańcom.


Galeria zdjęć (30)

11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dębowiec

#Święto Niepodległości #Gmina Dębowiec #

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 11245257 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.