Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Bohaterowie bajek w Cieklinie


Autor: Krystyna Czechowicz  Dział: kultura Dodano: 2014-11-30 19:13 -+


Prawie każdy z nas miał lub nadal ma swoją ulubioną baśń lub bajkę. Prawie każdy miał lub nadal ma wybraną, ukochaną postać z bajki, którą chciałby spotkać i się z nią zaprzyjaźnić lub też a nawet się w nią zmienić.

Bohaterowie bajek w Cieklinie

Zapewne to stało się powodem, że wśród wielu wyjątkowych dni, wyróżnionych w kalendarzu specjalnym kolorem i czcionką – by na pewno o nich nie zapomnieć jest też Dzień Postaci z Bajek.
Do uroczystego celebrowania tego dnia przyłączyliśmy się także my.
W gościnne progi biblioteki zawitali tym razem nie tylko nasi czytelnicy ale – o dziwo - najprawdziwsze bajkowe postacie! Wśród słuchania fragmentów bajek, odgadywania zagadek mogliśmy podziwiać Calineczkę, Kaja i Gerdę, Czerwonego Kapturka, babcię, szewczyka Dratewkę, piękną Pastereczkę i towarzyszącego jej Kominiarczyka. W podskokach dogoniły nas wesołe żabki, a płochliwe myszki wpadły tylko na chwilę, bo musiły uciekać przed przebojowym Kotem w butach. Żuk wprowadził bardzo oficjalny i poważny nastrój, a wręcz grozą powiało, gdy na sali pojawili się wilk, Carownica i Królowa Śniegu. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i na koniec wszyscy mogliśmy się pokosztować lizakowo-bajkowego uśmiechu.

      Imprezę zorganizowały biblioteki w Dębowcu i Cieklinie w ramach programu Biblioteki Narodowej - „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”. W role bajkowych bohaterów wcielili się uczniowie ze szkół współpracujących z biblioteką przy realizacji programu:
- ze szkoły podstawowej w Dobryni , pod opieką pani Marii Pięty,
- ze szkoły podstawowej w Łazach Dębowieckich, pod opieką pani Haliny Nowak,
- ze szkoły podstawowej w Zarzeczu, pod opieką pani Anny Mikołajczyk.
Odgadującymi i obserwatorami byli tym razem uczniowie klas I i II ze szkoły podstawowej w Cieklinie z paniami: Krystyną Majewską i Małgorzatą Siwińską.
Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za świetną zabawę i zapraszam za rok.

Krystyna Czechowicz
GBP Filia w Cieklinie


Galeria zdjęć (30)

Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie Bohaterowie bajek w Cieklinie


fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

 ~ Wiesiek: Ciekawy pomysł gratulacje dla bajkowych postaci

Dodano: 2014-12-01 13:17:34 Odpowiedz
Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 6981526 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ