Koncert Noworoczny - Szkoła Podstawowa w Dobryni


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Koncert Noworoczny - Szkoła Podstawowa w Dobryni


 Dział: kultura Dodano: 2017-01-30 01:42 -+


Dużymi brawami nagrodziła publiczność utalentowanych muzycznie i aktorsko uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej w Dobryni, którzy niedzielnego popołudnia, 22 stycznia 2017 roku, dali w swojej szkole wspaniały Koncert Noworoczny.

Koncert Noworoczny - Szkoła Podstawowa w Dobryni


Występ solistów, instrumentalistów i recytatorów przygotowany przez bibliotekarkę i nauczycielkę języka polskiego Bożenę Jurkowską, dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń licznie zgromadzonym gościom. Tych uroczyście przywitała dyrektor placówki Danuta Hołowicka. Obecni byli m.in. Lesław Mikołajczyk, rady Gminy Dębowiec, proboszcz parafii Cieklin ks. Marek Marchut, ks. Franciszek Motyka, Zofia Gumienny sołtys Dobryni, Krystyna Czechowicz z Gminnej Biblioteki w Cieklinie oraz
Dorota Sroka-Lewosz, przewodnicząca Rady Rodziców.

Koncert Noworoczny był „muzyczną ucztą” - zabrzmiały zarówno najpiękniejsze polskie kolędy, znane od wieków, jak i piosenki odśpiewane a cappella przez absolwentki szkoły: Gabrielę Mroczkę, Dominikę Piątkiewicz, Joannę Staniszewską i Angelikę Żychowską. Uczennice klasy V przepięknie zaśpiewały dwa utwory z własnym akompaniamentem skrzypiec: Weronika Sroka kolędę “Mizerna, cicha”, a Justyna Żychowska pastorałkę „Od serca do ucha”. Widownię poruszyła także przepiękna interpretacja utworów poetyckich m. in. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, ks. Jana Twardowskiego, Ernesta Brylla, Matki Teresy z Kalkuty i Leopolda Staffa. Na instrumentach zagrali: Karolina Sroka - pianino (kl.II), Jan Leśniak – trąbka (kl.IV), Weronika Sroka i Justyna Żychowska (kl.V)- obie na skrzypcach, Kacper Szańca - akordeon(Gimnazjum w Cieklinie) i Joanna Staniszewska – saksofon ( Zespół Szkół nr 4 w Jaśle). Ciekawym pomysłem okazał się przygotowany na tę okazję okolicznościowy folder, w którym zamieszczono program koncertu i sylwetki uczniów.

Bez wątpienia warto było wybrać się na to wydarzenie i poznać tych wszystkich młodych ludzi, którzy kochają muzykę i pragną nią dzielić się z innymi. Po koncercie na wszystkich czekał wspaniały poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.


≡VIDEO≡

Galeria zdjęć (20) fot. Wiesław Czechowicz

Koncert Noworoczny - Szkoła Podstawowa w Dobryni Koncert Noworoczny - Szkoła Podstawowa w Dobryni Koncert Noworoczny - Szkoła Podstawowa w Dobryni Koncert Noworoczny - Szkoła Podstawowa w Dobryni Koncert Noworoczny - Szkoła Podstawowa w Dobryni Koncert Noworoczny - Szkoła Podstawowa w Dobryni Koncert Noworoczny - Szkoła Podstawowa w Dobryni Koncert Noworoczny - Szkoła Podstawowa w Dobryni Koncert Noworoczny - Szkoła Podstawowa w Dobryni Koncert Noworoczny - Szkoła Podstawowa w Dobryni Koncert Noworoczny - Szkoła Podstawowa w Dobryni Koncert Noworoczny - Szkoła Podstawowa w Dobryni Koncert Noworoczny - Szkoła Podstawowa w Dobryni Koncert Noworoczny - Szkoła Podstawowa w Dobryni Koncert Noworoczny - Szkoła Podstawowa w Dobryni Koncert Noworoczny - Szkoła Podstawowa w Dobryni Koncert Noworoczny - Szkoła Podstawowa w Dobryni Koncert Noworoczny - Szkoła Podstawowa w Dobryni Koncert Noworoczny - Szkoła Podstawowa w Dobryni Koncert Noworoczny - Szkoła Podstawowa w Dobryni

#Szkoła #Podstawowa #Dobrynia #Bożena #Jurkowska #Gmina Dębowiec #

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 11245025 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.