Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci OSP w Cieklinie otrzymało defibrylator i zestaw ratownictwa medycznego


Autor: Wiesław Czechowicz  Dział: wiadomosci Dodano: 2018-05-28 23:35 -+


Strażacy z Cieklina, niosący ochotniczo pomoc poszkodowanym, zostali wyposażeni w profesjonalny zestaw medyczny i defibrylator.

OSP w Cieklinie otrzymało defibrylator i zestaw ratownictwa medycznego


Ministerstwo Sprawiedliwości końcem stycznia br. ogłosiło wielki ogólnopolski program, dzięki któremu do Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju ma trafić nowoczesny sprzęt ratowniczy o wartości ponad 100 milionów złotych. Środki na ten cel pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości.

Dzisiaj druh Bronisław Dziedzic i Rafał Czechowicz z OSP w Cieklinie specjalnie dla czytelników naszego portalu, zaprezentowali otrzymany w ramach tego programu sprzęt o łącznej wartości 9 600,00 zł. Najdroższe urządzenie jakie jest w otrzymanym zestawie to Defibrylator ZOLL AED PLUS za 4 867,00 zł., który jest wyposażony w elektrody z czujnikiem siły nacisku. Dzięki temu nie tylko analizuje rytm pracy serca pacjenta, ale także w razie potrzeby udziela wstrząsu defibrylacyjnego. Ponadto, oferuje także unikalny system informacji z przeprowadzanej pomiędzy kolejnymi wyładowaniami resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Zoll AED Plus analizuje głębokość i tempo ucisków klatki piersiowej i informuje ratownika za pomocą komunikatów głosowych i na ekranie monitora o poprawności przeprowadzanej akcji ratowniczej. W razie potrzeby defibrylator przekazuje informację o konieczności zwiększenia lub zmniejszenia głębokości ucisków ratowniczych. Wbudowany metronom umożliwia zachowanie właściwego tempa masażu klatki piersiowej.
Pozostałe wyposażenie za 4 700,00 zł to torba z zestawem ratownictwa medycznego PSP R1, skompletowana według wytycznych KSRG z 2013 roku oraz deska ortopedyczna ze stabilizatorem głowy i pasami mocującymi.


Galeria zdjęć (15) fot. Wiesław Czechowicz

OSP w Cieklinie otrzymało defibrylator i zestaw ratownictwa medycznego OSP w Cieklinie otrzymało defibrylator i zestaw ratownictwa medycznego OSP w Cieklinie otrzymało defibrylator i zestaw ratownictwa medycznego OSP w Cieklinie otrzymało defibrylator i zestaw ratownictwa medycznego OSP w Cieklinie otrzymało defibrylator i zestaw ratownictwa medycznego OSP w Cieklinie otrzymało defibrylator i zestaw ratownictwa medycznego OSP w Cieklinie otrzymało defibrylator i zestaw ratownictwa medycznego OSP w Cieklinie otrzymało defibrylator i zestaw ratownictwa medycznego OSP w Cieklinie otrzymało defibrylator i zestaw ratownictwa medycznego OSP w Cieklinie otrzymało defibrylator i zestaw ratownictwa medycznego OSP w Cieklinie otrzymało defibrylator i zestaw ratownictwa medycznego OSP w Cieklinie otrzymało defibrylator i zestaw ratownictwa medycznego OSP w Cieklinie otrzymało defibrylator i zestaw ratownictwa medycznego OSP w Cieklinie otrzymało defibrylator i zestaw ratownictwa medycznego OSP w Cieklinie otrzymało defibrylator i zestaw ratownictwa medycznego


fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 5814102 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ