Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Park elektrowni wiatrowych „Świerchowa”


Autor: Robert  Dział: wiadomosci Dodano: 2012-11-26 23:10 -+


Sprawa jest bardzo poważna bo dotyczy kilku miejscowości Powiatu Jasielskiego.
Hiszpańska firma Gamesa Energia Polska Sp. z o.o planuje wybudowanie na terenie gmin: Tarnowiec, Nowy Żmigród i Osiek Jasielski największego w województwie parku wiatrowego.

Park elektrowni wiatrowych „Świerchowa”

Na chwilę bieżącą dysponuje pozwoleniem na budowę 20 wiatraków oraz wstępną lokalizacją 14 kolejnych. Prace geologiczne związane z rozpoznaniem podłoża dla fundamentów wiatraków w miejscowościach Łajscach i Łubienku już się zakończyły. Kontrowersje wzbudza już sama nazwa PARK elektrowni wiatrowych podnosząca raczej aspekty wyjątkowości krajobrazu niż ekonomiki. Słowo park na mapach jest bardzo kompatybilne z naszymi parkami Magurskim Parkiem Narodowym, Parkiem Krajobrazowym Pasma Brzanki czy Czarnożecko - Strzyżowskim Parkiem Krajobrazowym. Tak olbrzymi PARK wiatrowy bo plany zakładają budowę 34 siłowni na pewno odciśnie decydujące piętno na krajobrazie i atrakcyjności turystycznej naszego regionu.
Sprawa jego budowy przechodzi raczej tzw. cichaczem do oficjalnej realizacji.
Zachodzi prawdopodobieństwo chęci ominięcia przepisów np. odnośnie odległości od zabudowań. Negatywnego wpływu na mieszkańców. Konieczne jest podjęcie działań zmierzających do uświadomienia mieszkańców o wpływie turbin na ich zdrowie oraz spadku wartości ich nieruchomości zlokalizowanych w obrębie wiatraków.
Sprawa jest naprawdę pilna i dotyczy nas wszystkich niezbędne okazuje się jej dokładne zbadanie i doprowadzenie do dyskusji społecznych. Przypominam, że planowany park wiatrowy będzie największym w województwie natomiast przy dalszej planowanej rozbudowie stanie się jednym z największych w kraju. Czy ja mam coś do powiedzenia? Czy muszę mieszkać przez kolejne lata w cieniu wiatraków? Być obserwatorem atrakcji degradacji naszego środowiska? Mamy coś do powiedzenia, zadziałajmy razem!!!

Świerchowa


www.tarnowiec.eu ⇒
fot. wikipedia.org

Inne artykuły związane z tym tematem:
Szkodliwe Wiatraki ⇒fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

 ~ STOP wiatrakom w gmi: Przestrzegamy przed taką inwestycją. Kilka kilometrów od naszej gminy działa jedna z większych elektrowni wiatrowych "Margonin", - to jest horror. Nawet dawni zwolennicy inwestycji teraz już ją krytykują. U nas w gminie Budzyń ma być budowana kolejna część tej inwestycji. Farmy wiatrowe to przekleństwo na kolejne 30 lat...

Dodano: 2015-01-20 04:52:39 Odpowiedz

 ~ TaxiDriver: Czy inwestycja dotycząca budowy farmy wiatrowej na terenie gminy Tarnowiec została zrealizowana ?

Dodano: 2020-09-20 22:44:33 Odpowiedz

 ~ Nowy Z: Jeżdżę w tej okolicy i nie zauważyłem tam wiatraków. Jest w necie tylko taki PDF z miejscowym planem zagospodarowania http://bip.tarnowiec.eu/files/file/mpzp/wiatraki/MPZP_wiatraki_1.pdf

Dodano: 2020-09-20 23:04:53 Odpowiedz
Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 6417893 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ