Policjanci na stoku w Świątkowej Wielkiej


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Policjanci na stoku w Świątkowej Wielkiej


Źródło: KPP Jasło  Dział: wiadomosci Dodano: 2021-02-19 11:55 -+


Policjanci spotkali się z dziećmi na stoku narciarskim, w ramach ogólnopolskiej kampanii MSWiA pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku".

Policjanci na stoku w Świątkowej Wielkiej

Celem tych działań jest promowanie bezpieczeństwa na stokach narciarskich, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem obowiązujących przepisów, a także upowszechnianie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). W akcje promowania bezpieczeństwa włączyła się także Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie.

Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną nieustannie prowadzą starania, by we współpracy z innymi instytucjami i podmiotami, realizować przedsięwzięcia mające na celu promowanie wśród dzieci i młodzieży zasady bezpieczeństwa. Wczoraj po południu policjanci odwiedzili dzieci spędzające aktywnie czas na stoku narciarskim w Świątkowej Wielkiej. W spotkaniu uczestniczyli: funkcjonariusz Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie asp. Jerzy Ossoliński, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie asp. szt. Robert Zoła i asp. szt. Ryszard Bors, policjantki z Wydziału Prewencji KPP w Jaśle, podkom. Joanna Garbacik i mł. asp. Barbara Pawłowska oraz Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie Ryszard Szarzyński.

Podczas działań, funkcjonariusze promowali odpowiedzialne postawy korzystania z różnych form rekreacji zimowej. Prowadzili rozmowy instruktażowe, przypominając podstawowe zasady bezpieczeństwa na stoku m. in. obowiązek jazdy w kasku ochronnym przez osoby do 16 roku życia. Ponadto uczestnikom zimowego wypoczynku, policjanci wręczali kieszonkowe informatory, w których znajduje się m.in. Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej oraz numery telefonów ratunkowych.

Młodzi narciarze mieli także okazję wziąć udział w konkursie, najlepsi otrzymali nagrody m.in. kaski ochronne ufundowane przez Komendę Główną Policji oraz gogle i rękawice narciarskie ufundowane przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie.

Przeprowadzone działania policjantów we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie realizowano w oparciu o założenia ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

pw


Galeria zdjęć (5) fot. KPP Jasło

Policjanci na stoku w Świątkowej Wielkiej Policjanci na stoku w Świątkowej Wielkiej Policjanci na stoku w Świątkowej Wielkiej Policjanci na stoku w Świątkowej Wielkiej Policjanci na stoku w Świątkowej Wielkiej

#Stok narciarski #Świątkowa Wielka #Policja #Jasło #Narty #

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 11246560 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.