Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Uleczyć duszę - 28 Studnia Kulturalna JDK


 Dział: kultura Dodano: 2012-09-24 11:42 -+


„Uzdrawianie z poczucia krzywdy. Od przebaczenia do pojednania" to temat spotkania z ojcem Józefem Augustynem SJ, które odbędzie się 29 września br. o godz. 15.30 w ramach 28. „Studni Kulturalnej JDK".

Uleczyć duszę - 28 Studnia Kulturalna JDK

Są cierpienia bardziej dotkliwe niż fizyczny ból, niewidoczne, ale zmieniające psychikę, wypaczające charakter, odciskające piętno na osobowości. Należy do nich poczucie krzywdy. Zarówno bezpośrednie jak i odległe skutki doznanej krzywdy, tak jak sama krzywda, mają różne oblicza. Temat złożoności ludzkiej krzywdy i uzdrawiania z jej poczucia, poruszy gość 28. Studni Kulturalnej JDK o. Józef Augustyn, jezuita, uznany autorytet w dziedzinie życia duchowego i pedagogiki chrześcijańskiej.

Pochodzący z podjasielskich Ołpin ojciec Józef Augustyn jest znanym kaznodzieją, kierownikiem duchowym, redaktorem naczelnym „Życia Duchowego", autorem wielu książek. Najważniejsze tematy podejmowane w jego pracach to: szkoła modlitwy, wprowadzenie w życie sakramentalne, rozeznanie duchowe, wychowanie do życia w rodzinie, problematyka młodzieży, wychowanie do celibatu.

Urodził się w roku 1950. Jako 15-latek wstąpił do Towarzystwa Jezusowego. W latach 1970 - 1976 studiował filozofię i teologię na Wydziale Filozoficznym Towarzystwa Jezusowego w Krakowie oraz na Wydziale Teologicznym Towarzystwa Jezusowego „Bolbolanum" w Warszawie. W latach 80. kontynuował studia we Włoszech i Francji. Święcenia kapłańskie przyjął w 1976 r., a 10 lat później złożył śluby zakonne.
28 Studnia Kulturalna JDK rozpoczyna cykl spotkań z wybitnymi ludźmi, związanymi z Jasłem i okolicami.

JDK


TAGI:

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 8942551 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 20.3 °C Prędkość wiatru: 4.1 km/h Kierunek wiatru: 79 °
Ciśnienie: 979 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ