Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Wernisaż fotografii Jacka Kosiby pt. „Piękno zaklęte w drewnie”


 Dział: kultura Dodano: 2019-01-26 15:52 -+


Wczoraj wieczorem 25 stycznia 2019 roku w Izbie Muzealnej Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie została otwarta wystawa fotografii Jacka Kosiby pt. „Piękno zaklęte w drewnie”.

Wernisaż fotografii Jacka Kosiby pt. „Piękno zaklęte w drewnie”


Uczestnicy tego spotkania oprócz obejrzenia prezentowanych zdjęć mieli okazję poznać autora, posłuchać jego ciekawych opowieści związanych z fotografowaniem i porozmawiać z nim.

Jacek Kosiba – urodzony w 1944 roku w Stróżówce koło Gorlic. Fotografią zajmuje się od 1956 roku. W 1965 roku ukończył kurs specjalistów fotolaborantów. Uprawnienia zawodowe z fotografii zdobył w 1974 roku w Rzeszowie, a w 1978 roku otrzymał uprawnienia instruktora fotografii II kategorii nadane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki. Był członkiem zarządu Gorlickiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Sądeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, w tym ogólnopolskich (Fotograficzne Mistrzostwa Polski Wojsk OPK – II i III miejsce, „365 dni Nowego Sącza” – II miejsce, „W obiektywie turysty” – wyróżnienie).
Od 1981 roku fotografował głównie do szuflady. W 2008 roku za namową Stanisława Hűbnera oraz Magdaleny Miller zaprezentował w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach wystawę „Porównania”. Od tego czasu do chwili obecnej pokazał kilkanaście tematycznych wystaw indywidualnych oraz dwie wspólnie z Januszem Fiegą. Swoją twórczość cały czas traktuje jako pasję amatorską.

Na wystawie prezentowane są zdjęcia Pana Jacka ukazujące piękno architektury drewnianej Beskidu Niskiego i Pogórza. Część zdjęć ukazuje miejsca i obiekty które już nie istnieją.
Wystawa czynna od 25 stycznia do końca lutego 2019 roku w godzinach otwarcia muzeum (środa 9:00-13:00 , piątek 17:00-20:00) i Gminnej biblioteki publicznej filii w Cieklinie.


Galeria zdjęć (20) fot. Konrad Czechowicz

Wernisaż fotografii Jacka Kosiby pt. „Piękno zaklęte w drewnie” Wernisaż fotografii Jacka Kosiby pt. „Piękno zaklęte w drewnie” Wernisaż fotografii Jacka Kosiby pt. „Piękno zaklęte w drewnie” Wernisaż fotografii Jacka Kosiby pt. „Piękno zaklęte w drewnie” Wernisaż fotografii Jacka Kosiby pt. „Piękno zaklęte w drewnie” Wernisaż fotografii Jacka Kosiby pt. „Piękno zaklęte w drewnie” Wernisaż fotografii Jacka Kosiby pt. „Piękno zaklęte w drewnie” Wernisaż fotografii Jacka Kosiby pt. „Piękno zaklęte w drewnie” Wernisaż fotografii Jacka Kosiby pt. „Piękno zaklęte w drewnie” Wernisaż fotografii Jacka Kosiby pt. „Piękno zaklęte w drewnie” Wernisaż fotografii Jacka Kosiby pt. „Piękno zaklęte w drewnie” Wernisaż fotografii Jacka Kosiby pt. „Piękno zaklęte w drewnie” Wernisaż fotografii Jacka Kosiby pt. „Piękno zaklęte w drewnie” Wernisaż fotografii Jacka Kosiby pt. „Piękno zaklęte w drewnie” Wernisaż fotografii Jacka Kosiby pt. „Piękno zaklęte w drewnie” Wernisaż fotografii Jacka Kosiby pt. „Piękno zaklęte w drewnie” Wernisaż fotografii Jacka Kosiby pt. „Piękno zaklęte w drewnie” Wernisaż fotografii Jacka Kosiby pt. „Piękno zaklęte w drewnie” Wernisaż fotografii Jacka Kosiby pt. „Piękno zaklęte w drewnie” Wernisaż fotografii Jacka Kosiby pt. „Piękno zaklęte w drewnie”

TAGI:

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

Mapa - kalendarz wydarzeń w Beskidzie Niskim i Pogórzu:

Mapa, kalendarz wydarzeń - Beskid Niski i Pogórze

Zapowiedzi:

Więcej ⇒

STATSTYKA:

Jesteś naszym 6831187 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ