Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Włodzimierz Stachoń - Spotkanie z przyrodą


Autor: Wiesław Czechowicz  Dział: kultura Dodano: 2013-04-29 23:26 -+


Dzisiaj 29 kwietnia 2013 r. o godz. 11:00 w Ośrodku Edukacyjnym wraz z Muzeum Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Włodzimierza Stachonia pt. „Spotkania z przyrodą”.

Włodzimierz Stachoń - Spotkanie z przyrodą

Na wystawie zaprezentowano 40 zdjęć, część z nich przedstawia przyrodę południowo-wschodniej Polski, m.in. Tatr i Pienin. Pozostałe to spotkanie oko w oko ze zwierzętami.

Po oficjalnym otwarciu wystawy, obejrzeniu zdjęć odbył się pokaz slajdów.
Pan Włodzimierz prezentując zdjęcia opowiadał jak fotografuje zwierzęta, a nie jest to łatwe. Godzinami oczekuje w specjalnie zamaskowanych kryjówkach. Najlepszą porą do fotografowania jest poranek, zdjęcia wtedy są bardzo dobrze oświetlone a poranne mgły tworzą niepowtarzalny klimat – zaznaczył Stachoń.

Włodzimierz Stachoń urodził się 15 lipca 1972 roku w Tuchowie. Z wykształcenia jest ekonomistą, a z zamiłowania fotografem. Jego przygoda z aparatem zaczęła się od niepozornego prezentu jakim był album Tucholskiego „Wśród trzcin i wód”. Jak sam przyznał - był to przełom, który spowodował, że obudziła się w Nim fotograficzna pasja trwająca do dziś. Zdjęcia i teksty Stachonia o tematyce przyrodniczej ukazują się na łamach wielu ogólnopolskich czasopism już od 1992 r. Jego dzieła publikowane były m.in. w „Wiadomościach Wędkarskich”, „Przyrodzie Polskiej” czy „Łowcu Polskim”. Lata systematycznej pracy zaowocowały także powstaniem czterech autorskich albumów ukazujących piękno i bogactwo przyrody.

Wystawę będzie można jeszcze obejrzeć w Ośrodku Edukacyjnym wraz z Muzeum Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej do 30 czerwca 2013 r.


Galeria zdjęć (10)

Włodzimierz Stachoń - Spotkanie z przyrodą Włodzimierz Stachoń - Spotkanie z przyrodą Włodzimierz Stachoń - Spotkanie z przyrodą Włodzimierz Stachoń - Spotkanie z przyrodą Włodzimierz Stachoń - Spotkanie z przyrodą Włodzimierz Stachoń - Spotkanie z przyrodą Włodzimierz Stachoń - Spotkanie z przyrodą Włodzimierz Stachoń - Spotkanie z przyrodą Włodzimierz Stachoń - Spotkanie z przyrodą Włodzimierz Stachoń - Spotkanie z przyrodą


fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 6013307 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ