Dni Dębowca - relacja z imprezy


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Dni Dębowca - relacja z imprezy


Źródło: Gmina Dębowiec  Dział: kultura Dodano: 2022-07-14 19:33 -+


Tegoroczne świętowanie było połączeniem różnorodnych atrakcji – począwszy od akcentu ludowego, przez zabawę w rytmach różnych gatunków muzycznych, po mocne rockowe brzmienie.

Dni Dębowca - relacja z imprezy


Tuż po godzinie 15:00 wszystkich Mieszkańców oraz przybyłych Gości serdecznie powitał Wójt Gminy Dębowiec Marcin Bolek wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Teresą Pachana.

Prezes Regionalnego Stowarzyszenia Folklorystycznego “Wrzos” Pani Marzena Więcek – inicjatorka przeglądu Kapel i Zespołów Ludowych zaprosiła wszystkich do radosnego świętowania przy nutach ludowych.

Występy rozpoczęła prezentacja Regionalnego Zespołu Folklorystycznego „Kaśka”, który wprawił zgromadzonych gości w ludowy klimat. Podczas przeglądu można było posłuchać najpopularniejszych polskich piosenek ludowych i biesiadnych oraz autorskich utworów. Najmłodsi zostali zaangażowani w zabawy ruchowe i animacje, a duża dawka humoru i dziecięca energia udzieliła się wszystkim zgromadzonym. Świetnie sprawdziły się warsztaty artystyczne, podczas których zarys panoramy Dębowca został wypełniony pełnią barw. Młodzi artyści swoją twórczość wykonywali pod czujnym okiem Pana Marka Burdzy, który od lat zawodowo uprawia malarstwo, rysunek i rzeźbę.

W świetny nastrój zabawy wprowadził wszystkich Zespół RAFA, który znakomicie zachęcał do wspólnego tańca w rytmie hitów muzyki rozrywkowej w oczekiwaniu na pierwszy koncert.

Zespół Shantel rozbawił licznie zgromadzoną pod sceną publiczność energicznymi utworami z gatunku disco-dance. Podczas występu członkowie zespołu rozdali płyty i można było zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia.

Wieczór uświetnił rewelacyjny występ formacji Kobranocka. Podczas swojego koncertu zaprezentowali oni niezwykłą dawkę mocnego brzmienia dla wszystkich fanów rocka. Wydarzenie zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.Dziękujemy serdecznie wszystkim za obecność, pomoc i zaangażowanie w organizację wydarzenia. Szczególne podziękowania kierujemy dla członków jednostek OSP z Dębowca, Łazów Dębowieckich oraz Zarzecza, którzy w tym dniu zadbali o bezpieczeństwo na drogach oraz obsługę techniczną.

Wszystkim członkom Regionalnego Stowarzyszenia Folklorystycznego “Wrzos” serdecznie dziękujemy za zaproszenie Kapel i Zespołów oraz zaangażowanie w przeprowadzenie przeglądu.

Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Duląbki za przygotowanie poczęstunku dla niniejszych Gości w postaci potraw regionalnych.

Dziękujemy również Pani Ewelinie Jurasz Dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie wraz z Panem Markiem Burdzy za przygotowanie podobrazi oraz przeprowadzenie warsztatów artystycznych. Dzięki ich zaangażowaniu powstało piękne, pamiątkowe dzieło z tego wydarzenia. Słowa uznania należą się także dla pracowników Urzędu Gminy za zorganizowanie wydarzenia, a Panu Bogusławowi Pacek za prowadzenie tegorocznego wydarzenia i animacje dla najmłodszych.


Galeria zdjęć (17) fot. Gmina Dębowiec

Dni Dębowca - relacja z imprezy Dni Dębowca - relacja z imprezy Dni Dębowca - relacja z imprezy Dni Dębowca - relacja z imprezy Dni Dębowca - relacja z imprezy Dni Dębowca - relacja z imprezy Dni Dębowca - relacja z imprezy Dni Dębowca - relacja z imprezy Dni Dębowca - relacja z imprezy Dni Dębowca - relacja z imprezy Dni Dębowca - relacja z imprezy Dni Dębowca - relacja z imprezy Dni Dębowca - relacja z imprezy Dni Dębowca - relacja z imprezy Dni Dębowca - relacja z imprezy Dni Dębowca - relacja z imprezy Dni Dębowca - relacja z imprezy

#Gmina Dębowiec #Wójt #Marcin Bolek #Dni Dębowca 2022

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 11675832 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.