Droga Krzyżowa w Foluszu


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Droga Krzyżowa w Foluszu


Autor: DPS Folusz  Dział: wiadomosci Dodano: 2016-03-23 13:46 -+


W promieniach wiosennego słońca, w miniony piątek 18 marca br., po raz dziewiąty, mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu rozpoczęli inscenizację Misterium Męki Pańskiej.

Droga Krzyżowa w Foluszu

Z placu przed Domem, licznie zgromadzeni wierni wraz z ks. Biskupem Edwardem Białogłowskim, kapłanami z okolicznych parafii ks. dziekanem, Janem Reczkiem, superiorem Bazyliki Mniejszej w Dębowcu ks. Pawłem Raczyńskim, wyruszyli wyznaczoną trasą wraz z Niosącym krzyż, w kierunku kościoła Parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Foluszu.

W Drodze Krzyżowej uczestniczyli również przedstawiciele władz powiatowych i gminnych, m.in. Starosta Jasielski Mariusz Sepioł, Przewodniczacy Rady Powiatu Tadeusz Gorgosz oraz Stanisław Mlicki Członek Zarządu Powiatu i Andrzej Stachurski Radny Powiatowy, a także Wójt Gminy Dębowiec - Zbigniew Staniszewski.

Rozważania przy poszczególnych stacjach Drogi Krzyżowej prowadzili przedstawiciele z zaproszonych placówek tj.: Domów Pomocy Społecznej z: Krosna przy ul. Żwirki i Wigury i ul. Kletówki, Klimkówki, Iwonicza przy ul. Floriańskiej i ul. Długiej, Brzozowa, Gorlic przy ul. Michalusa i ul. Sienkiewicza, Rudy, Nowego Sącza przy ul. Nawojowskiej 155, Rzeszowa przy ul. Załęskiej, Moczar, Środowiskowego Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie oraz z Publicznego Gimnazjum w Cieklinie i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Foluszu.

To coroczne Misterium Męki Pańskiej, skłania wszystkich do refleksji i pokory, gromadzi coraz więcej uczestników, bo trudno o bardziej przekonujące, autentyczne i wzruszające odtworzenie Drogi Krzyżowej, jak to przedstawione przez ludzi prawdziwie cierpiących.

Dyrekcja Domu Pomocy Społecznej w Foluszu składa podziękowanie Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle za zabezpieczenie trasy w trakcie Drogi Krzyżowej, Piotrowi Buczyńskiemu za prowadzenie śpiewu oraz Mariuszowi Żychowskiemu za nagłośnienie techniczne.
Dom Pomocy Społecznej w Foluszu


Galeria zdjęć (31) fot. DPS Folusz

Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu Droga Krzyżowa w Foluszu

#Droga #Krzyżowa #Folusz #DPS #Podkarpacie #Powiat #Jasło #

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

 ~ sołtys Bronek: Bardzo dobra inicjatywa mieszkańców DPS-u i ich opiekunów. pozwolę wtrącić swoje trzy grosze:czy nie można zmienić pory tej inscenizacji? piątek godz.10 to czas gdy większość ludzi pracuje a dzieci i młodzież jest w szkołach. Bardzo wielu moich znajomych bardzo chciało by w tym uczestniczyć ale niestety obowiązki nie pozwalają. Mam nadzieję że organizatorzy rozważą moje "trzy grosze” i za rok będziemy się mogli dołączyc do procesji...np w sobotni lub niedzielny poranek...a może popołudnie?Alleluja!!!

Dodano: 2016-03-25 19:23:44 Odpowiedz
Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 11269939 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.