„Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci „Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu


Autor: Krystyna Czechowicz  Dział: kultura Dodano: 2015-06-19 19:12 -+


17 czerwca br odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VII Międzygminnego Konkursu Fotograficznego organizowanego przez GBP w Dębowcu wraz z Filią w Cieklinie pod patronatem Wójta Gminy Dębowiec – pana Zbigniewa Staniszewskiego.

„Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu

      Hasło przewodnie tegorocznej edycji konkursu brzmiało „ Gdzie wzrok nie sięga”.
Wydawać się może, że jest to trochę chybiony temat – jak bowiem zrobić zdjęcie czegoś, czego nie widzimy? Można i z tego wybrnąć. Nam – czyli organizatorom konkursu chodziło o zwrócenie uwagi na to, jak wiele rzeczy nam dzisiaj umyka. Żyjemy przytłoczeni wszelakimi bodźcami – obrazem, informacjami,różnymi dźwiękami. Sprawia to, że niby słuchamy a nie słyszymy, niby patrzymy a tak naprawdę nie widzimy, niby się czegoś dowiadujemy, ale natychmiast o tym zapominamy. Postanowiliśmy powiedzieć: stop! Zatrzymaj się i sprawdź, co tak naprawdę cię otacza, zauważ piękno i niespotykane formy otaczającego Cię świata, łap ulotne chwile. Żyj uważnie, bo może się zdarzyć, że przegapisz coś naprawdę bardzo ważnego i niepowtarzalnego.
Uczestnicy konkursu zrobili już pierwszy krok w tym kierunku. Myślę, że z ogromnym sukcesem.

W konkursie wzięło udział 36 uczestników. Wpłynęło łącznie ok. 100 prac.
Wśród uczestników była młodzież z:
Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle,
szkoły podstawowej i gimnazjum w Cieklinie,
szkoły podstawowej i gimnazjum w Dębowcu,
szkoły podstawowej nr 12 w Jaśle,
gimnazjum nr 2 w Jaśle,
szkoły podstawowej i gimnazjum w Nowym Żmigrodzie,
gimnazjum w Osieku Jasielskim,
Zespołu Szkól Społecznych w Jaśle.

Prace oceniało jury w składzie:
Grzegorz Zarzyka – fotograf z Jasła,
Jan Klimkiewicz – prac. UG w Dębowcu,
Wiesław Czechowicz – opiekun muzeum, plastyk.

Zwycięzcami zostali:

Gimnazjum

I miejsce
Katarzyna Kozon kl. III, gimnazjum w Cieklinie
II miejsce
Karolina Mastej kl. II, gimnazjum w Nowym Żmigrodzie
III miejsce
Maciej Tłuściak kl. III, gimnazjum w Nowym Żmigrodzie
wyróżnienie
Małgorzata Mastyj kl. II, gimnazjum w Osieku Jasielskim
wyróżnienie
Elżbieta Tomaszewska kl. II, gimnazjum w Osieku Jasielskim

Szkoła podst.

I miejsce
Faustyna Felczyńska kl. III, szkoła podstawowa, MDK w Jaśle
II miejsce
Mateusz Styranka kl. III, szkoła podstawowa , MDK w Jaśle
III miejsce
Jan Trychta kl. IV, szkoła podstawowa w Dębowcu
wyróżnienie
Zuzanna Więcek kl. III, szkoła podstawowa w Dębowcu
wyróżnienie
Michał Kuchta kl. IV, szkoła podstawowa w Dębowcu

Nagrody, pamiątkowe dyplomy i upominki dla uczestników konkursu zostały zostały ufundowane przez Wójta Gminy Dębowiec – pana Zbigniewa Staniszewskiego.

Wystawę pokonkursową można oglądać w sali wystawowej Muzeum Narciarstwa w Cieklinie do końca lipca 2015r. Serdecznie zapraszam.

K. Czechowicz
GBP w Dębowcu Filia w Cieklinie


Galeria zdjęć (25) fot. Wiesław Czechowicz

„Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu „Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu „Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu „Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu „Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu „Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu „Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu „Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu „Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu „Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu „Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu „Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu „Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu „Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu „Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu „Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu „Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu „Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu „Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu „Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu „Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu „Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu „Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu „Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu „Gdzie wzrok nie sięga” - rozstrzygnięcie konkursu

#GBP w Dębowcu #Konkurs #Fotograficzny

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

 ~ Krzych: Niektórzy jak komuś nie dokopią to nie mogą spokojnie spać...

Dodano: 2015-06-25 09:28:59 Odpowiedz

 ~ WŁADEK: ja do Bronka,wiesz jak się mówi prawdę,to nie wszyscy to lubią....taka jest mentalność polaka,no cóż mogę Ci doradzić.;czasem trza się w język ugryść...i powiedzieć;a niech to ..

Dodano: 2015-06-24 04:33:23 Odpowiedz

 ~ sołtys Bronek: Niestety nie mogę się zgodzić,wszystko trzeba nazywać po imieniu...oczywiście trzeba się liczyć że nie przysporzy nam to przyjaciół i sympatyków ale przynajmniej spokojnie kładzie się człowiek spać i spogląda w lustro bez wstydu .Krytyki się nie boję bo każdy ma prawo mieć swoje zdanie ale bezmyślnych porównań czy też bezpodstawnych ataków nie toleruję.

Dodano: 2015-06-24 09:33:37 Odpowiedz

 ~ kafka,: Wiesiek,czytałem komentarze BRONKA sołtysa,on taki jest,wszystkich i wszystkiego się czepia...nie trzeba się nim przejmować ,to taki Putin,nic mu nie na rękę,

Dodano: 2015-06-22 09:21:06 Odpowiedz

 ~ sołtys Bronek: Putin powiadasz...a co po za tym co słyszałeś w Tv możesz o nim powiedzieć?pewnie niwiele

Dodano: 2015-06-24 04:14:02 Odpowiedz

 ~ JASŁO: przyjdzcie zrobić fotki...azfalt będą robić do Władka Mądrego ...wreszcie....bo wszędzie są dróżki asfaltowe..tylko tam nie ma...byłem pare dni temu,naprawić klime...[ale niestety go nie zastałem ]ale kamyczki wysypali...coś się dzieje...może to zasługa Władzia Mlickiego..no w końcu jest RADNYM..

Dodano: 2015-06-22 05:11:57 Odpowiedz

 ~ sołtys Bronek: Bardzo dobry pomysł w otaczajacym nas coraz bardziej "wirtualnym" świecie. Mam prośbę, z racji że nie każdy może osobiście obejrzec te bardzo ciekawe prace to może dało by się je zrobic w formie galerii na tym portalu,szanowny panie Adminie?z góry dziekuję... p.s:nie czepiając sie pozwolę sobie zwrócić małą uwage do pana fotografa:pana Zbyszka postać jest bardzo fotogeniczna i znana mieszkańcom naszej gminy,zatem fajnie by było żeby ludzie kojarzyli twarze wykonawców wystawionych prac...to tak na tyle...pozdrawiam i jeszcze raz...swietny pomysł szkoda że tak mało młodych sie garnie do tego typu imprez

Dodano: 2015-06-19 16:41:26 Odpowiedz

 ~ Wiesiek: Hii ale jednak czepiając się. Trudno jest zrobić zdjęcie podczas rozdania nagród bo uczestnicy odbierając nagrody nie pozują do zdjęć. Po za tym gdybym fotografował z drugiej strony to było by pod światło, twarze byłyby czarna . Jako "Admin": postaram się utworzyć takką galerie zdjęć.

Dodano: 2015-06-19 17:01:54 Odpowiedz
Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 11245208 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.